Advert Advert
Advert Advert

Yarın okullar tatil mi? (11 Ocak) | İstanbul Valisi Vasip Şahin açıkladı

Eğitime 11 Ocak tarihinde ara verilecek mi sorusuna, İstanbul Valisi Vasip Şahin "eğitime bir gün ara verildi" tweet'iyle cevap verdi. Çarşamba günü öğrenciler için tatil iken, engelli ve hamile personel için idari izin yapacak. 10 Ocak'ta hangi illerde eğitime ara verilmişti?

Yarın okullar tatil mi? (11 Ocak) | İstanbul Valisi Vasip Şahin açıkladı
Bu içerik 310 kez okundu.

İstanbul Valiliği 11 Ocak Çarşamba günü için okullar tatil mi sorusuna "evet" dedi. Öğrenciler haberi alır almaz, Vali Vasip Şahin'i mesaj (teşekkür) yağmuruna tuttu. Öğrenciler isteklerini hemen dile getirmeye başlad: 12 Ocak'da okula gitmeyelim. Peki 12 Ocak Perşembegünü İstanbul'da havalar nasıl olacak? Bu gece kar yağışı azalırken, dondurucu soğuklar, buzlanmaya sebep olacak.

Vasip Şahin twitter adresinde şu mesajı paylaştı

BÜNYAMİN SÜRMELİ UYARIYOR10 Ocak'ta tatil olan iller hangileri?

Edirne

Edirne Valiliği 10 Ocak için eğitime bir gün ara verdiğini kendi sitesinden duyurdu. Engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacağını kendi sitesinden açıkladı. Çarşamba günü Edirne’da hava nasıl olacak? Yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığı -2 derece. Valilik meteoroloji tahminleri üzerinden Çarşamba günü eğitime ara verebilir.

Kırklareli

Kırklareli Valiliği 10 Ocak tarihinde eğitime bir gün ara verdi. Yoğun kar yağışından ötürü tüm özel ve resmi eğitim kurumları 1 gün eğitim yapmayacak. Engelli ve hamile vatandaşlar da idari izinli sayılacak. Kırklareli’nde hava durumu Çarşamba günü nasıl olacak? Salı günü hava sıcaklığı eksi olmamasına rağmen kar yağışı yağmaya devam ediyor. Geceleyin hava sıcaklığı -7 dereceye kadar düşecek. Okullar Çarşamba günü de tatil olabilir. Son kararı verecek olan merci ise Kırklareli Valiliği.

Tekirdağ

Tekirdağ Valiliği Pazartesi günü yağan yoğun yar yağışından ötürü Salı günü eğitime bir gün ara verdi. Tekirdağ’da hava sıcaklığı 3 derece olacak. Geceleyin ise sıcaklık -6’ya kadar düşüyor. Karla karışık yağmur bekleniyor. Yağmurun durumuna göre Valilik eğitime bir gün ara verebilir.

Çanakkale

Çanakkale de eğitime bir gün ara veren illerden. Hava muhalefeti doğrultusunda eğitime bir gün ara verilirken, “Olumsuz hava şartları (kar- buzlanma) nedeniyle ilimiz genelinde kamuda çalışan engelli ve hamile personellerin 10.1.2017 tarihinde bir gün süreyle idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür.” Açıklanmasında bulundu. Salı günü hava durumu ise sıcaklık 2 derece, geceleyin hava sıcaklığı Marmara Bölgesi’ne nazaran az düşüyor: 2 derece. Karla karışık yağmur bekleniyor. Meteoroloji tahminlerine göre Valilik eğitim konusunda kara verecek.

Tokat

Tokat Valiliği, 10 Ocak 2017 tarihinde okullarda eğitime bir gün ara verdi. İdari izin kullanacak olanlar ise: Engelli vatandaşlar ve hamile personel. Salı günü hava sıcaklığı Tokat’ta kar yağışı gözükmüyor. Hava kapalı olacak, hava sıcaklığı ise -3 derece, gece hava sıcaklığı eksi 6’ya kadar düşecek. Tokat’taki ara sokakların durumuna göre Valilik eğitim konusunda karar vermesi bekleniyor.

Balıkesir

Balıkesir Valiliği genel olarak eğitime bir ara vermedi, 15 ilçe için “tatil” kararı aldı. Bu ilçeler: Balya, Bandırma, Bigadiç, Gönen, Erdek, Dursunbey, Sındırgı, Susurluk, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç. Bu ilçelerde yaşayan engelli ve hamile personellerde idari izinden bir gün yararlanacak. Hava durumu: Balıkersir’de hava kapalı ve yer yer kar yağışı gözükmekte. Hava sıcaklığı 2 dereceyken, gece hava sıcaklığı eksi 2 dereceye kadar düşecek.

Yalova

Yalova Valiliği eğitime bir gün ara veren (10 Ocak) illerden, Valilik “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” açıklamasında bulundu. Yalova’da hava sıcaklığı Salı günü için: 3 derece… Yağmur bekleniyor. Kar yağışı etkisini kaybetmiş durumda.

Samsun

Samsun’un genelinde 10 Ocak’ta eğitime ara verilmezken bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. O ilçeler: erme, Vezirköprü, Havza, Kavak, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık. Hava sıcaklığı Salı günü Samsun’da 6 derece. Kar ve yağmur beklenmiyor. Yer yer bulutlu ve güneşli bir hava hakim.

Kocaeli

Kocaeli Valiliği şehrin genelinde eğitime bir gün ara verdi. Ayrıca idari izin olarak engelli ve hamile personel yararlanacak. Kocaeli’nde Salı günü hava sıcaklığı eksi 1 derece. Karla karışık yağmur bekleniyor.

Tunceli

Tunceli Valiliği, şehrin genelinde eğitime ara vermezken, Pülümür, Nazımiye ve Ovacık ilçelerinde eğitime bir gün ara verdi. Tunceli’de hava sıcaklığı Salı günü -1 derece. Kar yağışı beklenmiyor, hava kapalı.

öne çıkanlar

42 milyon euro'luk golcü Süper Lig'e geliyor

Tuncay Şanlı'dan olay yaratan transfer

istanbul valiliği okullar tatil Ocak Salı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"