Advert Advert
Advert Advert

İkinci madde TBMM Genel Kurulu'nda

TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa değişikliği teklifinin ikinci maddesinin görüşmelerine geçildi

İkinci madde TBMM Genel Kurulu'nda
Bu içerik 119 kez okundu.

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin 1.turunda ikinci maddenin görüşmelerine başlandı. Genel Kurulda ikinci madde üzerine ilk sözü HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu aldı. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ikinci maddesi ile milletvekili sayısı 550'den 600'e çıkarılacak.

Öte yandan, teklifin ikinci maddesinin görüşmelerine geçilmeden önce söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 1. maddenin oylama sonuçlarına ilişkin tutanakta bir katip üyenin şerhi olduğunu belirterek, tutanağın tümüyle Genel Kurula sunulması gerektiğini aksi bir durumda usul tartışması açılmasını talep ettiğini söyledi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da tutanağa herhangi bir şerhin yazılmasının doğru olmadığını dile getirerek usul tartışmasını açtı. Açılan usul tartışmasında milletvekilleri görüşlerini açıkladı. Aydın, usul tartışmasından sonra da tavrında bir değişiklik olmadığını ifade ederek, tutumunu Genel Kurulun onayına sundu. TBMM Başkanvekili Aydın'ın tutumu kabul edildi.

öne çıkanlar

Tuncay Şanlı'dan olay yaratan transfer

Estetikten önce ve sonra ünlüler

TBMM Anayasa Genel Kurul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"
Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek
Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek