Advert Advert
Advert Advert

Bacağı ısırıldı, DNA testi istedi

AK Parti Trabzon Milletvekili Balta, TBMM'de dün yaşanan kavgada, yere düşen bir CHP milletvekilinin bacağını ısırdığını belirterek, "Herkes DNA testi yaptırsın, kim olduğu ortaya çıksın." dedi. - Anadolu Ajansı

Bacağı ısırıldı, DNA testi istedi
Bu içerik 261 kez okundu.

TBMM - MELTEM ÖZTÜRK

Türkiye'nin istikrarını sağlayacak anayasa değişiklik paketinin Meclis gündemine geldiğini belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, CHP'nin ise HDP ile vardiya ile çalıştığını, gerginlik yarattığını ifade etti.

Balta, Anayasa Komisyonunda aynı gerginliklerin yaşandığını vurgulayarak, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'ı arkadan yumrukladığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Bir grup başkanvekili, milletvekillerini teskin edeceğine, arkadan yumrukladı. Gerginlik başladı. 5. madde görüşmeleri, saat 04.00 sularında bu gerginlikle devam etti. Kürsüyü işgal ettiler. Arkadaşlarımızın, 'Kürsüyü işgal etmeyin, görüşmeler devam ediyor, lütfen bu kürsünün etrafını boşaltın' uyarısına, yumruklarla, tekmelerle karşılık verdiler, organize bir şekilde. Burada grup başkanvekilleri, idare amirleri, katip üyeler, organize şekilde arkadaşlarımızın üzerine geldiler, yumruk attılar, Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin'in burnunu kırdılar, vazoları arkadaşlarımızın kafasına attılar.

Tam o sırada ben de arada ayırmaya çalışırken, yere düşen bir CHP milletvekili ayağımı ısırdı. Önce Meclisteki doktorlar müdahale etti, sonra Numune Hastanesine ve karakola gittim. Karakolda ifademi verdim, davacı olduğumu söyledim. Kayıtların incelenmesini istedim. Kayıtlar incelendikten sonra kim olduğunu göreceksiniz. Bir isim söylemem yanlış olur. Ancak kamera kayıtlarından belli olur. Belli olduktan sonra yargı süreci devam edecek."

Rapor aldı, antibiyotik tedavisi görüyor

AK Parti'li Balta, olay üzerine rapor aldığını, tetanos aşısı yaptırdığını ve antibiyotik tedavisi gördüğünü aktardı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, "Dün büyük bir arbede yaşandı. O arbede sırasında kim eğilsin de kimin ayağını ısırsın" açıklamasının anımsatılması üzerine Balta, "Kendilerine güveniyorlarsa, gelsinler herkes DNA testi yaptırsın, izleri bende. Bütün milletvekilleri yaptırsın, kim olduğu ortaya çıksın. Ama kamera kayıtlarında ortaya çıkacağını düşünüyorum." dedi.

Bacağı ısırıldı DNA testi istedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"