Advert Advert
Advert Advert

'Olağanüstü tedbirlerin alınmasını MHP doğru bulmaktadır'

MHP Ankara Milletvekili Çetin, "Milletimizin ve devletimizin daha fazla tehdit altında kalmaması ve büyük felaketlerden korunması için gerekli olağanüstü tedbirlerin alınmasını, MHP doğru bulmaktadır" dedi. - Anadolu Ajansı

'Olağanüstü tedbirlerin alınmasını MHP doğru bulmaktadır'
Bu içerik 366 kez okundu.

TBMM

MHP Ankara Milletvekili Şefkat Çetin, grubu adına yaptığı konuşmada, "Milletimizin ve devletimizin daha fazla tehdit altında kalmaması ve büyük felaketlerden korunması için gerekli olağanüstü tedbirlerin alınmasını, MHP doğru bulmaktadır. dedi.

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda 12. madde üzerinde görüşmeler yapılıyor.

MHP Ankara Milletvekili Çetin, grubu adına yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son bir yıl içinde yaşadığı kanlı darbe girişimi, çevre ülkelerde yaşananlar ile terör olaylarına işaret ederek, olağanüstü halin gerekliliğinin ve yeniden düzenlenmesinin ihtiyaç olduğunu savundu.

Çetin, şöyle konuştu:

"Milletimizin ve devletimizin daha fazla tehdit altında kalmaması ve büyük felaketlerden korunması için gerekli olağanüstü tedbirlerin alınmasını, MHP doğru bulmaktadır. Huzur ve güvenin sağlanması başta PKK olmak üzere, bütün terör örgütlerinin yok edilmesini sağlamak, mücadele şartlarını oluşturmakla mümkün olacaktır. Terörle mücadeleyi ve milli güvenliği siyaset malzemesi yapmanın ülkemizin ve milletimizin hayrına olmadığına inanan partimiz, terörle mücadelede daha güçlü ve hızlı adımların atılmasına ihtiyaç hissetmektedir."

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel de grubu adına 12. madde üzerindeki konuşmasında, anayasa değişiklik teklifi görüşmelerinin tamamının canlı olarak TBMM TV'den yayınlanmamasını eleştirdi.

Bunun sebebinin iktidarın ya kendine, ya hazırladığı metne ya da halka güvenmemesi olabileceğini ileri süren Yüksel, halkın teklif üzerinde bilgilenmesinin ve özgürce karar vermesinin önüne geçildiğini ileri sürdü. Yüksel, "Muhalefet yok. Adalet duygunuz da bu kadar işte. Muhalefetin ne dediği duyulmasın, sizin ne dediğinizi herkes duysun. Açık konuşalım; ben de bu kadar manasız bir metni, böyle apar topar, yangından mal kaçırır gibi Meclisin önüne getirmek zorunda kalan sizlerden, AKP'lilerden biri olsaydım, sizler gibi muhalefetin sesi duyulmasın diye her türlü adaletsizliği göze alırdım."

Yüksel'in konuşmasının ardından TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM TV'nin çalışma kurallarına ilişkin protokolü hatırlattı.

Anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinin özellikle yayınlanmadığı gibi bir izlenim yaratmanın doğru olmadığının altını çizen Aydın, TBMM TV'nin rutin çalışma programını uyguladığını vurguladı.

Muhabir: Seval Güler

Olağanüstü tedbirn alınmasını MHP doğru bulmaktadır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"