Advert Advert
Advert Advert

BAO liderleri diaspora örgütünün başkanı ile görüştüler

Bu gün Bütöv Azerbaycan Ocakları temsilcileri ile Bakü'de konuk olan Özbekistan'ın Taşkent şehrinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Azerbaycan Milli Kültür Merkezi Başkanı Mobil Memmedov arasında görüşme baştuttu.

BAO liderleri diaspora örgütünün başkanı ile görüştüler
Bu içerik 1749 kez okundu.

Görüşmede BAO İdeoloji Meselelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Dilaver Azimli, Türk Dünyası ile İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Faik Elekberli, Türk Dünyasını Araştırmalar Kurumu Başkanı Dr. Eldeniz Abbaslı, ayrıca tanınmış folklorşünas, yazar Ali Şamil hazır bulundular.

İçtenlik ortamda geçen görüşmede ünlü Özbek tarihçisi ve araştırmacısı Şuhrat (Barlas) Salamov’a karşı Ermeni diasporasının yürüttüğü kampanya ile ilgili konular geniş tartışıldı. Altı çizilerek söylendi ki, Bütöv Azerbaycan Ocakları ilk günden başlayarak Ş. Salamov’u hak işinde destekleyip ve destek yazıları, beyanları ister Azerbaycan, gerekse Türkiye basınında geniş yer aldı.

Mobil Memmedov Ş. Salamov’un hak işinde BAO’nun tutumundan memnun olduklarını özellikle vurguladı, söyledi ki, Şuhrat Salamov’un isteği üzerine onun özel selamını BAO yönetimine ve üyelerine iletiyorum.

Sonda hatıra fotoğrafı çekildi.

Bütöv Azerbaycan Ocakları Şuhrat Salamov Barlas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"