Advert Advert
Advert Advert

Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek

Azerbaycanlıların ve diğer Türkdilli Halkların İşbirliği Merkezi (ATHİM) Belçika-Azerbaycan Dostluk Cemiyeti ile beraber Hocalı faciasının 25. yıldönümü dolayısı ile 21-26 Şubat 2017 tarihlerinde Avrupa'nın siyasi merkezi sayılan Brüksel kentinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek
Bu içerik 1227 kez okundu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yanında STK'lara Devlet Desteği Konseyi’nin mali yardım ile baştutacak etkinliklerde Azerbaycan heyetinin terkibinde Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sosyal-Siyasi Meseleler Şubesi Sektör Müdürü Gafar Aliyev, Azerbaycan Basın Konseyi Başkanı, Azerbaycan Milletvekili Eflatun Amaşov, ATHİM  Başkanı İlham İsmailov, Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi, Halk Cephesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Elçin Mirzebeyli, AThiM icra katibi, "Birlik" Dergisi Baş Editörü İlqar İlkin katılacaklar.

23 Şubat’ta Brüksel şehrinde Hocalı soykırımının 25 yıldönümü ile ilgili anma toplantısı düzenlenecek.

24 Şubat’ta Brüksel'de Avrupa Komisyonu binası önünde (Adres: PLACE SCHUMAN MEYDANI 1000 Brussel) saat 12:00-13:30 baştutacak mitinge Azerbaycan ve Türk diaspora teşkilatlarının temsilcileri, öğrenciler ve yerel sakinlerin katılacağı bekleniyor.

Eldeniz ABBASLI.

Hocalı Azerbaycan ATXEM ATHİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferhat Turanlı     2017-02-09 https://www.facebook.com/atxem.ictimaibirlik/posts/10211629220511267?pnref=story
Ferhat Turanlı     2017-02-09 Muhterem soydaşlarım, 'Hocalı Katliamı' - Azerbaycanın Hocalı şehrinde ermeni silahlı örgütlerinin Azerbaycan Türklerine karşı törettikleri katliamdır. Böyle söylenilirse doğru anlaşılır. Bu katlimaın Azirbaycan Türklerinini soykırımı olarak tanıtılması için Azerbaycan Ali Mahkemesi, Uluslararsı Ali Mahkemesi, Uluslararası Askeri Ceza Mahkemesinin karakları ve Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisini onayladığı yasnın olması şart. Uğurlar!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"