Advert Advert
Advert Advert

"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"

Azerbaycan bayrağı (Türklük, Çağdaşlıq, İslam) altında yaşayıp Azerbaycan'ın türklüyünü inkar edenler, sadece Türk yok, hiç Azerbaycanlı da değiller !!!

Bu içerik 686 kez okundu.

Azerbaycan'ın, Azerbaycanlıların Türklüğünü inkar edenler, onun bayrağını da inkar etmiş olurlar! Bunun tek adı ise Devlete, Vatana ihanettir...

Çünkü bir devletin Ana niteliği onun bayrağıdır! Azerbaycan Bayrağında ise Türklük birinci yerdedir.. Eğer herhangi milletvekili, memur, vatandaş bunu bile bile "Azerbaycanlılar Türk değildir" diyorsa, o zaman Azerbaycan Bayrağını inkar etmiş olurlar. Azerbaycan bayrağı Azerbaycan Cumhuriyeti'nin birinci sembolü olduğu halde, onu inkar edenlerin Azerbaycan vatandaşı adını taşımaya hakları yoktur.

Eğer birileri, Rusya'ya, "İran"a yalakalık yapmak istiyorsa, bunu Türklük üzerinden etmekle asıl simalarını ortaya koymuş olurlar. Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Başkanları, görevlerini icra etmeye başlarken, ilk önce üç renkli Azerbaycan bayrağını öperek yemin ederler.

Ona göre de Azerbaycan Bayrağına ve simgelerine herkes saygılı olmalı, Azerbaycanlıların Türk kimliğine dil uzatmamalıdırlar!!! Azerbaycan Bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!!! Bu Azerbaycan Bayrağı sadece 10 milyonluk Kuzey Azerbaycan'ın değil, 50 milyonluk Bütöv Azerbaycan'ın Bayrağıdır.

Doç. Dr. Faik Elekberli,

Bütöv Azerbaycan Ocakları Türk Dünyası ile İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı.

Azerbaycan bayrak Bütöv Azerbaycan Ocakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"