Advert Advert
Advert Advert

BÜTÖV AZERBAYCAN OCAKLARI SİVİL TOPLUM KURULUŞU

Bütöv Azerbaycan Ocakları (bundan sonra BAO olarak geçecektir) Azerbaycan’ın bütünlüğü uğrunda mücadele eden kişileri ve kamu kurumlarını birleştiren sivil toplum örgütüdür.

BÜTÖV AZERBAYCAN OCAKLARI  SİVİL TOPLUM KURULUŞU
Bu içerik 1185 kez okundu.

Genel İlkeler

BAO’nun amacı Azerbaycan Türklerinin kendi tarihi topraklarında bütün, milli, hukuki, demokratik ve dünyevi devletinin kurulmasıdır. BAO bu yolda temel engel olan şovenizme ve emperyalizme karşı mücadele etmektedir.

BAO’nun ideoloji dayanağı Türk milletçiliği ve onun temel ilkeleri olan Türklük, Çağdaşlık ve İslam’dır. BAO dünyada bütün ulusların eşitliğinin ve ulusal haklarının temin olunmasından yanadır.

Faaliyet şekli

BAO kendi faaliyetini Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ilgili mevzuatına ve uluslararası hukuk normlarına uygun şekilde kurar, sivil ve demokratik olan her bir mücadele yöntemlerini kullanır, şiddeti, terörizmi ve diğer uygarlık dışı mücadele yöntemlerini reddetmektedir.

BAO Azerbaycan Türklerini kendi ulusal hakları uğrunda mücadeleye çeker, Türk milli şuurunu geliştirmek amacıyla propaganda yapar, bu amaçla yuvarlak masalar, dernekler, konferanslar, anlatılar, seminerler, görüşmeler vb. program  ve faaliyetleri organize etmektedir.

BAO kendi amaç ve ilkeleri ile ilgili çeşitli telif ve projeler önermektedir.

BAO bütün kitle iletişim araçlarından yararlanmakla Azerbaycan Cumhuriyeti’nde ve dünyada gelişen toplumsal politik olaylara kendi tutumunu sergilemektedir.

BAO Azerbaycan Cumhuriyeti’nde ve onun hudutlarından kenarda faaliyet gösteren diğer kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

Bütöv Azerbaycan Ocakları Bütöv Azərbaycan Ocaqları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"