Advert Advert
Advert Advert

TİKA'dan Libyalı yetim çocuklara 23 Nisan hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca, Libya'nın Derne kentinde ilkokula giden 200 yetim çocuğa 23 Nisan hediyeleri verildi. - Anadolu Ajansı

TİKA'dan Libyalı yetim çocuklara 23 Nisan hediyesi
Bu içerik 108 kez okundu.

ANKARA

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Trablus Program Koordinatörü Fatih Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumun, Libya'nın Derne kentindeki yetimlere okul çantası ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye gönderdiğini belirtti.

Karaca, "1911-1912 yıllarında Mustafa Kemal Atatürk'ün de sömürge güçlerine karşı mücadele ettiği şehir olan Derne'de yaşayan ilkokul öğrencisi 200 yetimin yüzü, 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle güldürüldü." ifadelerini kullandı.

Çalışmanın çeşitli sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalan Derne şehri ile bu şehrin çocuklarına yönelik sosyal ve kültürel alanlarda faaliyette bulunan Nahda (Kalkınma) Hayır Cemiyeti iş birliğinde gerçekleştirildiğini aktaran Karaca, TİKA tarafından sunulan hediyelerle Türkiye'deki çocukların yaşadığı mutluluğun Derne'ye ulaştırılmasının ve çocukların sıkıntılarının hafifletilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Muhabir: Ecenur Çolak

TİKAdan Libyalı yetim çocuklara Nisan hediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"