Advert Advert
Advert Advert

'AB'nin kılavuzu ya FETÖ ya PKK'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, "AB'nin şu anda kılavuzu ya Fethullahçı Terör Örgütü ya PKK terör örgütü. PKK terör örgütünden danışmanlık ve akıl almakta olan bir Avrupa'nın şu andan itibaren Türkiye'ye verebileceği bir akıl yok." dedi. - Anadolu Ajansı

'AB'nin kılavuzu ya FETÖ ya PKK'
Bu içerik 104 kez okundu.

ANKARA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin (AKPM) Türkiye'ye yönelik "siyasi denetim" kararına ilişkin, "AB, Türkiye demokrasisinin bütün düşmanlarıyla dayanışma içinde ama Türkiye demokrasisi ile dayanışma içinde değil. AB'nin şu anda kılavuzu ya Fetullahçı Terör Örgütü ya PKK terör örgütü. PKK terör örgütünden danışmanlık ve akıl almakta olan bir Avrupa'nın şu andan itibaren Türkiye'ye verebileceği bir akıl yok." dedi.

Aktay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AKPM'nin aldığı kararın Avrupa açısından talihsiz bir karar olduğunu belirterek "Avrupa, Türkiye karşıtlığı konusunda kendini aşan noktalara gidiyor. Avrupa şu anda kendine zarar veriyor. Avrupa Birliği'nin en büyük cazibelerinden biri, Türkiye'nin üyelik adayı olması, birliğe üye olma ihtimaliydi." diye konuştu.

"Avrupa'nın Türkiye'ye verebileceği bir akıl yok"

Yasin Aktay, AB'nin Türkiye demokrasisinin bütün düşmanlarıyla dayanışma içinde olduğuna ancak Türkiye demokrasisi ile dayanışma içinde olmadığına dikkati çekerek "AB'nin şu anda kılavuzu ya Fetullahçı Terör Örgütü ya PKK terör örgütü. PKK terör örgütünden danışmanlık ve akıl almakta olan bir Avrupa'nın şu andan itibaren Türkiye'ye verebileceği bir akıl yok. Esas Türkiye şu anda Avrupa Birliği'nin demokrasi ve siyasetini değerlendirme konumuna sahip." ifadesini kullandı.

Alınan kararın Avrupa Birliği'nin çöküşünü önlenemez hale getireceğini değerlendiren Aktay, Türkiye'nin bu karardan zarar görmediğinin söylenemeyeceğini ancak daha büyük zararı Avrupa'nın göreceğini kaydetti.

Muhabir: Aynur Ekiz-Zekeriya Güneş

ABnin kılavuzu FETÖ PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"