Advert Advert
Advert Advert

Suriyeliler Akçakale Hudut Karakoluna Saldıran PYD’ye Tepki Gösterdi

Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PYD/PKK/YPG unsurlarının kontrolündeki bölgeden Şanlıurfa Akçakale hudut karakoluna yapılan saldırıya, Türkiye'ye sığınan bir grup Suriyeli tepki gösterdi.

Suriyeliler Akçakale Hudut Karakoluna Saldıran PYD’ye Tepki Gösterdi
Bu içerik 101 kez okundu.

Şanlıurfa eski Akçakale Gümrük Kapısı önünde toplanan grup, tekbir getirip slogan atarak kendilerine ait topraklarda terör örgütü PYD/PKK/YPG unsurlarının bulunmasını protesto etti. Gruptakiler adına açıklamada bulunan Tel Abyadlı Yasin Abo, PYD/PKK/YPG'nin topraklarını işgal etmesini protesto etmek için bir araya geldiklerini söyledi.

"YETER ARTIK! VATANIMIZI İSTİYORUZ"

Topraklarını geri istediklerini ifade eden Abo, "Toprağımızı, vatanımızı milletimizi aldılar. Yeter artık, vatanımızı istiyoruz, nereye kadar sürecek bu zulüm. ABD, Rusya, Arap devletleri, evlerimizi, arazilerimizi verdiler onlara. ABD ve PYD, şu anda evlerimizde oturuyor. Vatanımızı terk etsinler." dedi.

"SURİYE'NİN BÖLÜNMESİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

Ahmed Yunus ise terör örgütünün ilçeyi işgal etmesi nedeniyle Türkiye'ye sığınmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Terör örgütünün ilçenin demografik yapısını değiştirdiğine dikkati çeken Yunus, "Terör örgütü, bölgelerimizi istila etti. Afrin'den, Ayn el Arap'tan (Kobani), Kamışlı'dan ve Rakka'dan buraya gelip Kürt aileleri yerleştirdiler. Şu anda bizim topraklarımızı ekip biçiyorlar. Biz asla ve asla Suriye'nin bölünmesine müsaade etmeyeceğiz. PYD/PKK/YPG ve diğer işgalci güçleri vatanımızda istemiyoruz." diye konuştu.

"TÜRK ASKERİNE YAPILAN SALDIRI BİZE YAPILMIŞTIR"

Türk askerine yönelik saldırıyı kınadığını vurgulayan Yunus, kendilerine kucak açan Türk halkına yapılan saldırıyı kendilerine yapılmış saldırı olarak gördüklerini dile getirdi.

İbrahim Habib de ülkelerindeki iç savaştan önce Tel Abyad ve çevresindeki Kürt nüfusun yüzde 3 olduğunu ancak PYD/PKK/YPG unsurlarının bölgeye gelmesiyle bu oranın değiştirildiğini söyledi.

Terör örgütünün ilçeyi ele geçirmesi nedeniyle tehcir edildiklerini vurgulayan Habib, "Onların yüzünden vatanımızı bırakarak Türkiye'ye göç etmek zorunda kaldık. Türkiye bize kapılarını, evlerini açtı. Biz topraklarımızda ABD'yi, Rusya'yı, PYD/PKK/YPG görmek istemiyoruz." ifadesini kullandı.

Suriyeliler Akçakale Hudut Karakoluna Saldıran PYD Tepki Gösterdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"