Advert Advert
Advert Advert

Bahçeli, ’Kabinede MHP’li Bakan’ İddiasıyla İlgili İlk Kez Konuştu: Yama Partisi Değiliz

MHP Lideri Devlet Bahçeli kabinede MHP'lilerin de olacağı iddiasına "MHP başkalarının eksiğini gediğini giderecek bir parti değildir." cevabını verdi.

Bahçeli, ’Kabinede MHP’li Bakan’ İddiasıyla İlgili İlk Kez Konuştu: Yama Partisi Değiliz
Bu içerik 104 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Lideri, "Kabinede MHP'li Bakan" olacak iddialarına sert çıktı: MHP, başkalarının eksiğini gediğini giderecek bir parti değildir.

"İDDİALARIN ASLI YOKTUR"

Bahçeli grup toplantısının ardından çıkışta gazetecilerin "MHP koailisyonda olacak mı?" sorusunu şöyle yanıtladı.

"65. Hükümet görevinin başındadır. Bu hükümet Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hükümetidir. Dolayısıyla hükümetteki herhangi bir değişiklik kanaati AK Parti'ye aittir. Bugün sayın Cumhurbaşkanı anaysa değişikliği sonucu partisine tekrar dönmektedir. 21 Mayıs'ta Büyük Kurultay yapacaklardır. Bu, onların işidir, kamuoyunun ve siyasi partilerin saygıyla takip etmesi gerekir. Bu sebeple "hükümette görev alacağız, kriterlerimiz şudur" şeylerin aslı yoktur.

"MHP, YAMA KURMAYA HAZIR BİR PARTİ DEĞİL"

MHP 250 yıllık fikri temellere oturmuş güçlü bir partidir, özgül ağırlığımız çok çok üstündedir. Günü gelir MHP'ye tek başına iktidar nasip olur inşallah. MHP başkalarının eksiğini gediğini tamamlamak için yama kurmaya hazır bir parti midir? 66. Hükümeti de kurmuş olsalar, 316 milletvekiliyle güvenoyu alabilecek bir iktidarı oluşturmuş olurlar.

"ALLAH SONLARINI HAYREYLESİN"

"MHP üzerine ne ekilirse o biçilir. CHP de 10-15 belediye başkanıyla MHP'yi tahrik eden bir partidir, Allah sonlarını hayreylesin. Sayın Cumhurbaşkanı yurtdışında giderken partilerden katılmayı arzu eden bir veya iki milletvekilleriyle gider. MHP olarak milletvekillerinin bu tür seyahatlere katılmasını müsaade ediyorlar."

Bahçeli Kabinede MHP Bakan İddiasıyla İlgili İlk Kez Konuştu Yama Partisi Değiliz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"