Advert Advert
Advert Advert

Cumhurbaşkanının Seyahatine Katılan Sancaklı’dan Açıklama: Talep Geldi, Gittik

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan seyahatindeki heyette bulunmasına açıklık getirdi. Sancaklı, seyahatler için MHP'den vekil talep edildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanının Seyahatine Katılan Sancaklı’dan Açıklama: Talep Geldi, Gittik
Bu içerik 91 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan seyahati sırasında uçakta MHP'li Saffet Sancaklı ve Erhan Usta'nın görüntülenmesi tartışmalara yol açmıştı. İki MHP'li vekilin yeni kabinede bakan olabileceği iddiaları gündeme gelmişti. Seyahat dönüşü konuyla ilgili açıklama yapan Sancaklı, "Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Bakanların sürekli yurt dışı seyahatleri oluyor, MHP'den de bu seyahatler için milletvekili talebinde bulunuldu. Programlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettik ve ülkemize döndük." dedi.

"PARTİDEN MİLLETVEKİLİ TALEP EDİLDİ"

Sancaklı, partisinin Grup Toplantısı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan ziyareti sırasında heyette yer almasına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve Bakanların sürekli yurt dışı seyahatlerinin olduğunu, MHP'den de bu seyahatler için milletvekili talebinde bulunulduğunu ifade eden Sancaklı, en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hindistan ziyaretine eşlik etmek amacıyla partiden kendisinin görevlendirildiğini belirtti.

"ERDOĞAN'LA TÜRKİYE'NİN MESELELERİNİ KONUŞTUK"

Türkiye-Hindistan arasındaki devletler arası görüşmelere ve iş dünyası arasındaki forumlara katıldıklarını dile getiren Sancaklı, "Programlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettik ve ülkemize geri döndük. Cumhurbaşkanı ile uçakta ve orada beraberdik, kendisiyle zaten çok eskiden tanışıyoruz. Kendisiyle genelde Türkiye'nin meselelerini konuştuk. Güzel sohbetler ettik." diye konuştu.

Cumhurbaşkanının Seyahatine Katılan SancaklıAçıklama Talep Geldi Gittik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"