Advert Advert
Advert Advert

'Türkiye ilk kez AB'yi sıkıştırıyor'

DMW Türkiye Başkanı Bozçelik, "AB bugüne kadar hep Türkiye'yi sıkıştırdı ve tüm adımları Türkiye'den bekledi. Türkiye ise ilk kez AB'yi sıkıştırıyor, fasılların açılmasını istiyor." dedi. - Anadolu Ajansı

'Türkiye ilk kez AB'yi sıkıştırıyor'
Bu içerik 91 kez okundu.

İSTANBUL

Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) Türkiye Başkanı ve Avrupa Başkan Yardımcısı Ferhat Bozçelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB'ye yönelik, "Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle." şeklindeki açıklamalarının son derece yerinde olduğunu belirterek, "Türkiye ilk kez AB'yi sıkıştırıyor." dedi.

Bozçelik, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'daki halk oylamasının ardından, Batılıların karşılarında eskiye oranla çok daha güçlü bir Türkiye bulduklarını söyledi.

"AB, Türkiye konusunda bir yol ayrımında"

Artık Türkiye'nin AB tarafından "sıkıştırılan ülke" konumundan çıktığını kaydeden Bozçelik, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar sıkıştırılan, adım atması beklenen hep Türkiye oldu. Türkiye ise AB üyeliği konusunda gereken adımları attı. Ancak bir türlü karşıdan beklenen adımlar gelmedi. AB'nin artık bir karar vermesi gerekiyor. Bu noktada Cumhurbaşkanımızın açıklamaları son derece yerinde. AB bugüne kadar hep Türkiye'yi sıkıştırdı ve tüm adımları Türkiye'den bekledi. Türkiye ise ilk kez AB'yi sıkıştırıyor, fasılların açılmasını istiyor.

AB, Türkiye konusunda bir yol ayrımında ve artık bir karar vermeleri gerekiyor. Bugün Türkiye'nin AB'ye ihtiyacı olduğundan daha fazla AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı var. Bu nedenle Türkiye'yi gözden çıkarmasını çok mümkün görmüyorum."

Muhabir: Etem Geylan

Türkiye ilk kez AByi sıkıştırıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"