Advert Advert
Advert Advert

Cezaevinden Mesaj Gönderdi Demirtaş kimle ittifaka hazırlanıyor

HDP lideri Demirtaş, cezaevinden referandum sonuçlarına ilişkin mesaj gönderdi. Demirtaş mesajında, "Herkes bilmeli ki, demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir" dedi.

Cezaevinden Mesaj Gönderdi Demirtaş kimle ittifaka hazırlanıyor
Bu içerik 109 kez okundu.

HDP lideri Selahattin Demirtaş, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarına ilişkin Edirne F Tipi Cezaevi'nden yazılı bir mesaj gönderdi.

Demirtaş, referandum sonuçlarıyla ilgili mesajında özetle şöyle dedi:

"EVETÇİLERE DEMOKRASİ DÜŞMANI DEMEK SİYASİ KÖRLÜKTÜR"

Toplumun EVETÇİLER ve HAYIRCILAR olarak iki ayrı kamp şeklinde değerlendirilmesini yanlış ve tehlikeli görüyorum. Hele hele EVET diyen seçmen kitlesinin demokrasi karşıtı ya da demokrasi düşmanı olarak ifade edilmesi siyasi körlükten ve halkı aşağılamaktan başka bir şey değildir.

"YENİ İTTİFAK OLASILIKLARI ŞEKİLLENEBİLİR"

Herkes bilmeli ki, demokrasi ortak paydasında önümüzdeki dönem yeni ittifak olasılıkları şekillenebilir. Siyaset kurumu buna açık olmak zorundadır. Hep ifade edildiği gibi siyasette yirmi dört saat bile uzun zamandır. 2019'a kadar birçok siyasi parametrede değişiklikler olacaktır.

"İSİMLER ÜZERİNDEN SPEKÜLASYON DOĞRU DEĞİL"

Bizler ilkesel duruşumuzu korumakla birlikte, demokratik çözümler adına ilkesel ittifaklara açık olacağız. Ama 2019 için şimdiden isimler üzerinde spekülatif tartışmalar yapmak doğru değildir. Doğru olan şey isimleri değil ilkeleri tartışmaktır. -

"EVET İÇİNDEN DE HAYIR İÇİNDEN DE OLABİLİR"

Önemli olan HAYIR ve EVET diyenleri düşmanlaştırmadan, karşıtlaştırmadan, her iki kesimin ortaklaşmasını sağlayacak ilkeler oluşturabilmektir. Bu vesileyle, bizler demokratikleşmeye ve temel özgürlük ilkelerine, toplumsal barış perspektifine sahip olabilecek çalışmalara açık olacağız. Bu çalışmalar EVET içinden de HAYIR içinden de olabilir.

Cezaevinden Mesaj Gönderdi Demirtaş kimle ittifaka hazırlanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"