Advert Advert
Advert Advert

'Fırat Kalkanı ile DEAŞ'a ölümcül bir darbe indirildi'

İçişleri Bakanı Soylu, "Fırat Kalkanı ile DEAŞ'a karşı ciddi ve hem de kararlı bir mücadele gerçekleştirilmiş, ölümcül bir darbe indirilmiştir. Bu örgüt de bitme noktasına getirilmiştir." dedi. - Anadolu Ajansı

'Fırat Kalkanı ile DEAŞ'a ölümcül bir darbe indirildi'
Bu içerik 86 kez okundu.

TRABZON

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Araklı ilçesine bağlı Pazarcık Turizm Merkezi'nde düzenlenen "Turizm Haftası"nın açılışında yaptığı konuşmada, güvenlik risklerinin bitirilme noktasında olduğunu vurgulayarak, "Tüm terör örgütlerinin bütün inlerine girilmektedir." dedi.

Soylu, şunları dile getirdi:

"Fırat Kalkanı ile DEAŞ'a karşı ciddi ve hem de kararlı bir mücadele gerçekleştirilmiş, ölümcül bir darbe indirilmiştir. Bu örgüt de bitme noktasına getirilmiştir. Gerek uyuşturucu gerekse kaçakçılık operasyonlarıyla, terör operasyonlarıyla ülkemizdeki bütün ama bütün güvenlik birimleri tam bir teyakkuz halindedir. Dolayısıyla Türkiye, Ortadoğu'daki bu çatışma alanına komşu olmakla beraber aynı zamanda bir güvenlik ve huzur adası haline getirilmektedir. Dolayısıyla güvenlik birinci avantajımızdır."

"Türkiye'nin üzerine ne kadar gelirseniz o kadar kuvvetlenir"

"Geçen sene hedeflerimiz vardı ama bir taraftan 15 Temmuz maalesef Türkiye'nin bütün iddialarını, hedeflerini bir dönem olsa da ertelemek durumunda kaldı ama görüyorsunuz Türkiye'yi yere seremiyorlar." diyen Soylu, "Test ediyorlar, acaba gücü ne kadardır, kuvveti ne kadardır, acaba Türkiye'yi düşürebilir miyiz, acaba Türkiye'yi itibarsız bir hale getirebilir miyiz? Ey ahmaklar, size buradan sesleniyorum: Bir şeyi aklınızdan sürekli olarak çıkarıyorsunuz, tekrar hatırlatalım. Türkiye'nin üzerine ne kadar gelirseniz, Türkiye o kadar kuvvetlenir, bu millet o kadar güçlenir, Türkiye o kadar zengin olur, Türkiye o kadar kudretli olur, Türkiye o kadar geleceğe güçlü bir şekilde adım atar. Bunu millet Allah'a şükürler olsun, demokrasiyle, reyle, oyla gerçekleştirmektedir." açıklamasında bulundu.

Muhabir: Meltem Yılmaz

Fırat Kalkanı DEAŞa ölümcül bir darbe indirildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"