Advert Advert
Advert Advert

Fransa’nın Yeni Cumhurbaşkanı’nın Sıra Dışı Evliliği Gündemden Düşmüyor

Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, müthiş zaferinden çok sıra dışı evliliği ile gündeme geliyor.

Fransa’nın Yeni Cumhurbaşkanı’nın Sıra Dışı Evliliği Gündemden Düşmüyor
Bu içerik 89 kez okundu.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan ismi Emmanuel Macron oldu. Macron oyların yüzde 65,1'ini alırken rakibi aşırı sağcı Marine Le Pen yüzde 34,9'da kaldı.

EŞİ KENDİSİNDEN 24 YAŞ BÜYÜK

Macron görevi devraldığında ülke tarihindeki en genç cumhurbaşkanı olacak. Şimdilik bu unvan, 1848'de iktidara geldiğinde 40 yaşında olan Louis Napoleon Bonaparte'ta.


Ancak Macron, müthiş zaferinden çok eşi Brigitte Trogneux ile manşetleri süslüyor. Nedeni, eşinin kendisinden 24 yaş büyük ve evliliklerinin öğrenci-öğretmen ilişkisine dayanıyor olması.


İLİŞKİLERİ NASIL BAŞLADI?

Emmanuel Macron, lisedeyken şimdiki eşi olan Brigitte Trogneux'a aşık olur. Ancak eşi o zaman evlidir. Ve öğrenci-öğretmen ilişkisi de yasal olarak suçtur. Ancak Macron, Trogneux'un peşini bırakmaz ve boşanmasının ardından evlilik teklifi yapar.


Brigitte Trogneux, Emmanuel Macron'un ona olan aşkını şöyle ifade ediyor: 17 yaşındayken, Emmanuel bana, 'Ne yaparsan yap, ben seninle evleneceğim' dedi. Çift, 2007 yılında evlendi.


"ÇOCUĞUMDAN UZAK DUR"

Anne Fulda, "Emmanuel Macron: A Perfect Young Man" (Emmanuel Macron: Mükemmel Bir Genç Adam) adlı kitabında, Macron'un ailesinin Brigitte Trogneux'ya, 18 yaşına basana dek oğullarından uzak durmasını söylediğini yazmıştı.


Brigitte Trogneux, seçim kampanyası boyunca eşine destek oldu ve gelen eleştirilere kulaklarını kapattı.

KIZI DA KAMPANYAYA DESTEK OLDU

Brigitte Trogneux''un önceki evliliğinden olan kızı da seçim kampanyası boyunca Emmanuel Macron'a destek oldu ve annesiyle birlikte toplantılara katıldı.

Fransa nın Yeni Cumhurbaşkanı nın Sıra Dışı Evliliği Gündemden Düşmüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"