Advert Advert
Advert Advert

Köy sakinleri DEAŞ'a karşı nöbet tutuyor

Irak'ın Musul kentinin Kayyare kasabasına bağlı Hacı Ali köyü sakinleri, terör örgütü DEAŞ'ın saldırılarından korunmak için gün boyu silahlı nöbet tutuyor. - Anadolu Ajansı

Köy sakinleri DEAŞ'a karşı nöbet tutuyor
Bu içerik 85 kez okundu.

ERBİL

Terör örgütü DEAŞ’ın elinde tuttuğu Havice ilçe merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan Irak'ın Musul ilinin Kayyare kasabasına bağlı Hacı Ali köyü sakinleri, terör örgütünün saldırıları nedeniyle diken üzerinde. DEAŞ militanlarının, zaman zaman Küçük Zap suyunu geçerek bölgeye sızmaları ve özellikle ordu güçlerine yönelik intihar saldırıları gerçekleştirmeleri köylüleri tedirgin ediyor.

Irak ordusu ile DEAŞ militanları arasında köye yakın noktalarda çatışma yaşandığında havaya ateş açan köylüler, nöbet uygulamasını başlatmış. Buna göre erkekler gündüz, kadınlar ise gece nöbet tutuyor.

"Eski tüfeklerle kendimizi DEAŞ'tan korumaya çalışıyoruz"

AA muhabirine konuşan beş çocuk annesi 65 yaşındaki Nezahat Salih Derviş, her gece DEAŞ saldırılarından köyü korumak için nöbet tuttuğunu söyledi. Toplam 10 kadın ile birlikte nöbet tuttuklarını anlatan Derviş, evlerin çatısında ve çevresinde mevzilendiklerini ifade etti. 
DEAŞ militanları köye yakın noktalara sızdıkları zaman havaya ateş açtıklarını ve güvenlik güçlerine haber verdiklerini belirten Derviş, "Babadan ve dededen kalan bu eski tüfeklerle kendimizi DEAŞ terör örgütünden korumaya çalışıyoruz." dedi.

DEAŞ militanlarının köylerine yakın bir noktada olduğunu anlatan Derviş, can güvenliklerinin sağlanması için köye bir karakol kurulması ve güvenlik gücü sevk edilmesi talebinde bulunduklarını ifade etti.

Muhabir: Yunus Keleş

Köy sakin DEAŞa karşı nöbet tutuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"