Advert Advert
Advert Advert

CHP'li Özel'den 'ABD Büyükelçisi' açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özel, "(Böke ile ABD Büyükelçisi'yle görüştükleri iddiası) Geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler." dedi. - Anadolu Ajansı

CHP'li Özel'den 'ABD Büyükelçisi' açıklaması
Bu içerik 94 kez okundu.

İSTANBUL

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün bir gazetede yer alan CHP Milletvekili Selin Sayek Böke ile ABD Büyükelçisi ile görüştükleri iddiasına ilişkin, "Geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler. İspat etmezlerse bunun bedelini ödeyecekler. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı." dedi.

Özel, bir grup CHP milletvekiliyle Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında görülen ve eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile birleştirilen dosyanın sanığı CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT tırlarının durdurulması olayına ilişkin "silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılandığı davanın duruşmasını izledikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel, basın mensuplarının, bugün bir gazetede, Böke ile ABD Büyükelçisiyle görüştükleri ve burada eş başkanlığın gündeme geldiği şeklinde iddiaların yer aldığını hatırlatması üzerine, bugüne kadar hiçbir gazeteyi ve gazeteciyi mahkemeye vermediğini ancak söz konusu gazetenin attığı manşet için hukuk önünde hesap vereceğini söyledi.

Özel, şöyle devam etti:

"Değil geçen cuma, geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler. İspat etmezlerse bunun bedelini ödeyecekler. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı. Böyle bir operasyonel haberi yaptıkları için o gazete ile mahkeme önünde hesaplaşacağız."

CHPli Özelden ABD Büyükelçisi açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"