Advert Advert
Advert Advert

Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kurultay açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Parti içinde yaşanan olağanüstü kurultay" tartışmaları ile ilgili olarak, "Onlar dünde kaldı." dedi. - Anadolu Ajansı

Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü kurultay açıklaması
Bu içerik 78 kez okundu.

ANKARA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanları toplantısına katılmak üzere geldiği otelde açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu'na "Parti içinde yaşanan olağanüstü kurultay" tartışmaları hatırlatıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Onlar dünde kaldı." yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, "(Biz, resmi rakamlara göre en az yüzde 49 olan bloku nasıl dağıtırız?) Bunun arayışı içindeler. Bunun ana omurgasını kim oluşturuyor? CHP. 'O zaman gelin CHP'yi tartışalım.' Bu çerçevede planlanan bir oyuna hiç kimsenin düşmemesi lazım." ifadelerini kullandı.

"Mücadele asıl şimdi başlıyor"

Dikkat etmesi gereken en büyük kuruluşun CHP olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Partinin bütün organları, il, ilçe başkanları, milletvekilleri, yöneticiler, belediye başkanları, herkesin bu konuda çok dikkatli olması lazım. Bir oyun oynanıyor, gayrimeşru bir alan unutturulmak isteniyor. Bunu unutturmayacağız." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Ben bütün vatandaşlarıma söz veriyorum, demokratik parlamenter sistemin bütün kurumlarıyla Türkiye'ye gelmesi için mücadeleyi başlatacağız. Hiç kimse unutmasın, mücadele asıl şimdi başlıyor." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mehmet Tosun

Kılıçdaroğlundan olağanüstü kurultay açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"