Advert Advert
Advert Advert

İBB Meclisi’nde Topbaş’ın Damadı Kavurmacı’nın Tişörtüyle Eylem Yaptılar

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliye edilmesine tepki gösteren CHP'liler Kavurmacının resmi olan tişörtlerle protesto edince olay çıktı.

İBB Meclisi’nde Topbaş’ın Damadı Kavurmacı’nın Tişörtüyle Eylem Yaptılar
Bu içerik 77 kez okundu.

İstanbul Belediye Başkanı(İBB) Kadir Topbaş'ın, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın epilepsi hastası olduğu gerekçesiyle tahliye edilmesine CHP'li Meclis üyeleri tepki gösterdi.

KAVURMACI TİŞÖRTÜYLE PROTESTO ETTİLER

CHP'li Meclis Üyeleri Hüseyin Sağ, Nadir Ataman ve Deniz Erzincan meclis oturumuna üzerinde 'Cezaevlerinde 31 epilepsi 925 hasta hükümlü var. Kadir abinin damadı serbest" yazan tişörtler ile katıldı.

İBB Meclisi'nde söz alan Hüseyin Sağ, 'Bu tahliye kamu vicdanında kabul görmemiştir" dedi. Sağ, Türkiye'deki cezaevlerinde 303'ü ağır 925 hasta bulunduğuna dikkat çekerek bunların 31'inin de epilepsi hastası olduğunu vurguladı.

"KENDİ İHTİYACINI KARŞILAYAMAYAN HASTALAR VAR"

Sağ şu ifadeleri kullandı:

İçlerinde Adli Tıp Kurumu tarafından hayatını yalnız idame edemeyeceği, başkasının desteğini ve bakımına muhtaç olan hafızasını kaybetmiş yürümekte ve tek başına hiçbir ihtiyacını karşılayamayan kas hastalıklarından dolayı felç halinde olan mahkumlar varken, Adli Tıp Kurumu raporlarına rağmen tahliye edilmeyen tutuklular bulunurken özel bir hastanenin raporu ile damat Ömer Faruk Kavurmacı'nın epilepsi hastalığı nedeniyle tahliye edilmesi kamu vicdanında kabul görmemiştir.

"ALGI OPERASYONUYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Yardımcısı Faruk Aydın da "Algı operasyonu ile karşı karşıyayız. Mahkemenin ara kararı ile yorum yapıyoruz. Mahkeme devam ediyor. Bağımsız yargıya güveniyoruz, sonucunu bekleyelim" diye konuştu.

İBB Meclisi nde Topbaş Damadı Kavurmacı nın Tişörtüyle Eylem Yaptılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"