Advert Advert
Advert Advert

Obama, “Fetullah Gülen İade Edilsin“ Diyen Flynn Hakkında Trump’ı Daha Önceden Uyarmış

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın, emekli Korgeneral Michael Flynn'i ulusal güvenlik danışmanı olarak atamaması konusunda Trump'ı uyardığı ortaya çıktı. Flynn, Gülen'in iadesine en sıcak bakan isim olarak tanınmıştı.

Obama, “Fetullah Gülen İade Edilsin“ Diyen Flynn Hakkında Trump’ı Daha Önceden Uyarmış
Bu içerik 90 kez okundu.

Eski ABD Başkan Barack Obama'nın, halefi Donald Trump'ı, emekli Korgeneral Michael Flynn'i ulusal güvenlik danışmanı olarak atamaması konusunda uyardığı iddia edildi.

Amerikan New York Times gazetesi Obama'nın bu uyarıyı, Trump'ın seçimi kazanmasından iki gün sonra yaptığını, yeni başkanın ise daha sonra bu uyarıyı gözardı ettiğini yazdı.

Gazete haberini, adlarını açıklamadığı Obama yönetiminden iki eski yetkiliye dayandırdı.

OBAMA 2014 YILINDA GÖREVDEN ALMIŞTI

Haberde Obama'nın 2014'te Flynn'i, Savunma İstihbarat Dairesi Direktörlüğü görevinden aldığı da hatırlatıldı.

Amerikan CNN televizyonu ise konuyla ilgili haberinde, Obama'nın kaygılarının Flynn'in eski görevindeli performansından çok Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları ile ilgili olarak yürütülen soruşturmadan kaynaklandığını bildirdi.

"GÜLEN İADE EDİLSİN" DEMİŞTİ

Donald Trump, Michael Flynn'i Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak atamış, Flynn ise bu görevde sadece bir aydan az bir süre kalabilmişti.

Daha önce Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini belirten Flynn ve şirketi Flynn Intel Group Inc, iki ay önce ABD Adalet Bakanlığı'na sundukları belgelerde, geçmişte 'Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarına olabilecek lobi faaliyeti yürüttüklerini' kabul etmişlerdi.

ESKİ ADALET BAKANI VEKİLİ KONGRE'DE İFADE VERECEK

ABD'de eski Adalet Bakanı Vekili Sally Yates, Rusya ile Trump ekibinin bağlantılarına yönelik iddialar ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında Senato Adalet Alt Komitesi'nde ifrade verecek.

Sally Yates'in de Trump yönetimini, Rusya ile bağlantılarından dolayı Flynn hakkında önceden uyardığı sanılıyor.

Trump, nüfusunun çoğu Müslüman olan 7 ülkeye giriş yasağını içeren ve ülkesinin dört bir yanında protestolara neden olan başkanlık kararnamesinin "yasal olarak problemli" olduğunu söyleyen Yates'i görevden almıştı.

Obama Fetullah Gülen İade Edilsin Diyen Flynn Hakkında Trump Daha Önceden Uyarmış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"