Advert Advert
Advert Advert

Macron, İlk Yurt Dışı Ziyaretini Almanya’ya Yapacak

Rakibi Le Pen'in "Fransa'yı her durumda bir kadın yönetecek. Kazanırsam ben yönetirim, kazanamazsam Merkel yönetir" kehaneti gerçek oluyor. Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı Macron, ilk yurt dışı gezisi için Almanya'ya gitmeyi planlıyor.

Macron, İlk Yurt Dışı Ziyaretini Almanya’ya Yapacak
Bu içerik 81 kez okundu.

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinden galip çıkan Emmanuel Macron'un ilk yurt dışı ziyaretini Almanya'ya yapacağı açıklandı.

"GÖREVİ DEVRALIP MERKEL'E GİDECEK"

Avrupa Parlamentosu üyesi ve Macron'un AB politikaları konusunda birlikte çalıştığı isimlerden olan Sylvie Goulard, Macron'un Almanya Başbakanı Angela Merkel'i göreve başladıktan kısa bir süre sonra ziyaret etmeyi planladığını bildirdi.

MERKEL: SABIRSIZLANIYORUM

Öte yandan Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları açıklandıktan sonra Merkel'in Macron'u arayarak görüştüğünü söyledi. Seibert, Merkel'in görüşmede, "Geleneksel olarak yakın Fransız-Alman dostluğunun ruhu içinde güvenilir işbirliği için sabırsızlanıyoruz" ifadelerini kullandığını belirtti.

Macron, önümüzdeki pazar günü François Hollande'dan resmen görevi devralacak.

"YA BEN YÖNETİRİM, YADA MERKEL YÖNETİR"

Macron'un seçimlerde yendiği rakibi Le Pen, seçim yarışı sırasındaki bir münazarada, MAcron'un pasif ve Almanya güdümünde bir lider olduğunu belirterek "Fransa'yı her durumda bir kadın yönetecek. Kazanırsam ben yönetirim, kazanamazsam Merkel yönetir" demişti. Macron'un bu adımı, Le Pen'in haklı olduğu yorumlarına neden oldu.

Macron İlk Yurt Dışı Ziyaretini Almanya Yapacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"