Advert Advert
Advert Advert

Almanya FETÖ’cü Teröristlerin İltica Başvurularını Onayladı

Almanya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sığınma başvurusunda bulunan FETÖ'cü askerlerden bazılarının başvurularını kabul etti.

Almanya FETÖ’cü Teröristlerin İltica Başvurularını Onayladı
Bu içerik 97 kez okundu.

Alman gazetelerinin Federal İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdıkları ortak habere göre, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Almanya'dan sığınma talep eden bazı FETÖ'cü askerlerin ve ailelerinin iltica başvurusu kabul edildi.

HEPSİ DE DİPLOMATİK PASAPORTLU

Sığınma talebi kabul edilenlerin Almanya'daki NATO üssünde görevli diplomatik pasaport sahibi eski askerler olduğu bildirildi, ancak sayı açıklanmadı.

AİLELERİYLE BİRLİKTE 414 KİŞİ

WDR, NDR ve Süddeutsche Zeitung gazetesi, darbe girişiminden Mayıs 2017 tarihine kadar asker, hakim, diplomat ve üst düzey devlet görevlisi olmak üzere, Almanya'ya 414 diplomatik iltica başvurusu yapıldığını yazdı. Söz konusu sayıya diplomatların aile bireylerinin de dahil olduğu öğrenildi.

"ÖRNEK TEŞKİL EDEBİLİR"

Haberde Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin (Bamf) karar vermek için 16 Nisan referandumunu beklediği belirtilse de, Bamf resmi olarak iddiayı reddediyor. Almanya'nın iltica başvurularına olumlu yanıt vermesinin Belçika gibi ülkelere örnek teşkil edebileceği belirtiliyor. Belçika, iltica başvurusunda bulunan FETÖ'cüler konusunda henüz karar vermiş değil.

TOPLAM 7 BİN 700 FETÖ'CÜ VAR

Spiegel dergisinin Bamf verilerine dayandırdığına göre, Almanya'ya toplamda 7 bin 700 Türk vatandaşı sığınma başvurusunda bulunmuş durumda.

Savunma Bakanı Fikri Işık, ocak ayında yaptığı açıklamada Almanya'daki Türk subaylarının iltica başvurularının geri çevrilmesi gerektiğini söylemişti.

Almanya FETÖ Teröristn İltica Başvurunı Onayladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"