Advert Advert
Advert Advert

'ABD PKK'ya ve PYD'ye destek veriyor'

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "ABD kapalı kapılar ardında artık politika üretmiyor Güneydoğu ile ilgili. Çok açık, çok net, Türkiye'yi bölme teşebbüsünde bulunan PKK'ya ve PYD'ye destek veriyor." dedi. - Anadolu Ajansı

'ABD PKK'ya ve PYD'ye destek veriyor'
Bu içerik 89 kez okundu.

ANKARA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Berat Kandili'nin Müslümanların bir araya gelmesi için vesile olmasını diledi.

ABD Başkanı Trump'ın terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye silah verilmesi talimatına ilişkin Karamollaoğlu, "Amerika Birleşik Devletleri kapalı kapılar ardında artık politika üretmiyor Güneydoğu ile ilgili. Çok açık, çok net, Türkiye'yi bölme teşebbüsünde bulunan PKK'ya ve PYD'ye destek veriyor. Kendisinin stratejik müttefiki olarak takdim ediyor bütün dünyaya. Kendi askerlerini onların her icraatının içine bizzat bayraklarıyla sokuyor.

Burada 'gittiğimiz zaman bu fotoğrafları onların önüne koyacağız' diyorlar. O fotoğrafı Amerika Birleşik Devletleri Başkanı'nın önüne koymaya ihtiyaç yok ki. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı bunu deklare ediyor 'Ben böyleyim' diye."

İslam ülkelerinin dışarıdan müdahale ile birbirleriyle çatışma haline sokulduğunu da belirten Karamollaoğlu, Türkiye'nin dış politikasının sağlam temeller üzerine oturtulması gerektiğini söyledi.

"Bütün yatırımları durdururuz"

Hükümetin yatırımlarını eleştiren Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Biz iktidara gelirsek, bugün bu hükümetin başladığı bütün yatırımları durdururuz. Çünkü bugün yapılan bütün yatırımlar, Türkiye'yi güçlendiren değil hayatı rahatlatan yatırımlar. Üretken yatırımlar değil, işsizliği çözen, dış ticarette dengeyi düzeltecek, Türkiye'nin milli gelirini ciddi manada artıracak, Türkiye'nin dışa bağlılığını ortadan kaldıracak yatırımlar değil. Onun için biz bugün bütün yatırımları durdurur, tamamını üretime dönük, istihdamı artıracak, ihracat potansiyeli kazandıracak veya ithalatı azaltacak yatırımlara tahsis ederiz."

Muhabir: Melike Kınacı

ABD PKKya PYDye destek veriyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"