Advert Advert
Advert Advert

TF-X için IDEF 2017'de imza töreni düzenlendi

TF-X projesi kapsamında, Türkiye ve Birleşik Krallık Hükümetleri Arasında Mektup Teatisi ve Milli Muharip Uçak Geliştirmesi Programı TUSAŞ BEA Systems Anlaşma Tutanağı İmza Törenleri gerçekleştirildi. - Anadolu Ajansı

TF-X için IDEF 2017'de imza töreni düzenlendi
Bu içerik 111 kez okundu.

İSTANBUL

Milli Muharip Uçak projesi (TF-X) kapsamında, Türkiye ve Birleşik Krallık Hükümetleri Arasında Mektup Teatisi ve Milli Muharip Uçak Geliştirmesi Programı TUSAŞ BEA Systems Anlaşma Tutanağı İmza Törenleri yapıldı.

IDEF 2017'de TF-X Projesi kapsamında, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) Savunma ve Güvenlik Kurumu (DSO) ve BAE Systems'in katıldığı imza töreni düzenlendi.

Proje kapsamında SSM ve TUSAŞ/TAI arasında imzalanan Dönem-I Aşama-I (Ön Tasarım) Sözleşmesi ile yürütülen TF-X kapsamında Türkiye ve İngiltere Hükümetleri arasında TF-X özelinde görüşmeler başladı.

Proje kapsamında Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir ve UKTI-DSO Başkanı Stephan Phipson CBE'nin katıldığı Milli Muharip Uçak Geliştirme Programı Türkiye ve Birleşik Krallık Hükümetleri Arasında Mektup Teatisi Töreni yapıldı.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ve BAE Systems yetkilileri arasında Milli Muharip Uçak Geliştirmesi Programı TUSAŞ BEA Systems Anlaşma Tutanağı İmza Töreni düzenlendi.

İmza törenine Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal da katıldı.

Muhabir: Mustafa Çalkaya


TF-X için IDEF 2017de imza töreni düzenlendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"