Advert Advert
Advert Advert

Somali'deki kuraklıktan keçiler karton yerken görüntülendi

Fotoğraf sanatçısı Atalay, kuraklığın yol açtığı kıtlıkla mücadele eden Somali'de yiyecek bulamadığı için karton parçaları yiyen keçileri görüntüledi. - Anadolu Ajansı

Somali'deki kuraklıktan keçiler karton yerken görüntülendi
Bu içerik 98 kez okundu.

İSTANBUL

Fotoğraf sanatçısı Yavuz Atalay, Somali'de yiyecek bulamadığı için karton yiyen keçileri görüntüledi.

Atalay'ın çektiği görüntüde, Somalili bir kadın, yiyecek veremediği keçilerine, karton parçaları veriyor. Son derece zayıf görünen keçiler de karton parçalarını yiyor.

Görüntüyü çeken Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Somali'de Hargeisa'ya 8 saat uzaklıktaki bir köyde Amine isimli bir kadınla karşılaştım. Amine Teyze'nin 100'ün üzerinde keçisi varmış, kıtlık ve kuraklık nedeniyle bunların büyük bölümü telef olmuş. Şu an 15 civarında hayvanı var. Kuraklık nedeniyle bölgede ot bulunmuyor. 2-2,5 saatlik mesafedeki bir kasabadan bulduğu kartonları, tutabildiği kadar ayakta tutmak için keçilere veriyor. Yardım ulaştıkça keçilerini de besliyor. Köylerde onlarca telef olmuş hayvan gördük. Aralarında en fazla susuzluğa dayanıklı olduğu bilinen develer dahi vardı." dedi.

Afrika'da gördüklerinin etkisinden uzun süre kurtulamayan Atalay, çektiği fotoğrafların sergilerinden elde ettiği gelirle, Somali’de su kuyusu açtırmak için Afrika’ya geri dönmüş, Hargeisa bölgesine 8 saat uzaklıkta, 4 köyün orta noktasına su kuyusu açtırmıştı.

Somalideki kuraklıktan keçiler karton yerken görüntülendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"