Advert Advert
Advert Advert

Başbakan Yıldırım Londra'da yürüyüş yaptı

Başbakan Yıldırım, Somali Konferansı için geldiği Londra'nın ünlü parklarından "Green Park"ta yürüyüş yaptı. - Anadolu Ajansı

Başbakan Yıldırım Londra'da yürüyüş yaptı
Bu içerik 84 kez okundu.

LONDRA

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere ve Birleşmiş Milletlerin (BM) ev sahipliğinde düzenlenen "Somali Konferansı"na katıldı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığının Lancaster House yerleşkesinde gerçekleştirilen konferansın ardından ikili temaslarda bulunan Yıldırım, daha sonra konakladığı otele yürüyerek geçti.

Şehrin Buckingham Sarayı yakınındaki ünlü parklarından "Green Park"ta yürüyüş yapan Başbakan Yıldırım, Londra'da nadir görülen güneşin tadını çıkardı.

Yıldırım, Piccadilly Caddesi'ndeki, Londra'nın simgeleri çift katlı otobüsler ve kırmızı telefon kulübeleri arasında yaklaşık 10 dakikalık yürüşün ardından konakladığı otele ulaştı.

Başbakan Yıldırım'a, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Başbakanlık Dış Politika Başdanışmanı Kerim Uras eşlik etti.

Yıldırım, konakladığı otelde, Londra'da yayımlanan Evening Standart gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlenen eski Maliye Bakanı George Osborne'a da mülakat verdi.

Osborne, Başbakan Yıldırım ile görüşmek üzere geldiği otelde, eski mevkidaşı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile de bir süre sohbet etti.

Muhabir: Sinan Uslu-Tayfun Salcı-İnci Gündağ

Başbakan Yıldırım Londrada yürüyüş yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"