Advert Advert
Advert Advert

İki çocuk 4 yıl sonra gerçek anne babalarına verilecek

4 yıl önce İstanbul'da bir özel hastanede karıştırılan iki ailenin bebekleri için mahkeme kararını verdi. Hakim, çocukların karşılıklı olarak ailelerine iadesi ve nüfusa tescil edilmesi kararı aldı. İki aile de duruşma sonrası gözyaşlarına hakim olamadı.

İki çocuk 4 yıl sonra gerçek anne babalarına verilecek
Bu içerik 83 kez okundu.

Dört yıl önce Adıyamanlı aile Meryem ve Selahattin D.'nin bebekleriyle Trabzonlu aile Yusun ve Sema K.'nın bebekleri İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesindeki bir özel hastanede karıştı. 4 yıl önce gerçekleşen olay Yusuf K. ile Selma K.'nın boşanma arifesinde yaşandı. Yaşanan hukuki süreç sonrası hakim çocukların karşılıklı olarak ailelerine iadesi ve nüfusa tescil edimesi kararı verdi.

DNA testi ortaya çıkardı

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre çocukların karıştırılması, İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi’ndeki özel bir hastanede 4 yıl önce yaşandı. Adıyamanlı Meryem ve Selahattin D.’nin bebekleri, Trabzonlu Yusuf ve Selma K.’nın bebekleri hastanede karıştı. Trabzonlu Yusuf K., boşanma arifesinde olduğu eşi Selma’dan olan “Eymen” adlı çocuğuna şüphe üzerine DNA testi yaptırdı. Test sonucu Eymen’in çiftten olmadığı belirlendi. Aile hastaneye başvurdu. Aynı gün doğum yapan Adıyamanlı aile İstanbul’a davet edildi. Meryem ve Selahattin D. çiftinin çocuğuna da DNA testi yapıldı ve çocukların karıştığı kesinleşti. Hastane yönetimi her 2 aileden çocukların değiştirilmesini istedi.

Adıyamanlı aile vermek istemedi

Adıyamanlı aile, Trabzonlu Yusuf ve Selma K. çiftinin ayrı olduğunu gerekçe göstererek, çocukları Cihangir’i vermeyeceklerini söyledi. D. çifti, ayrıca Trabzonlu ailenin baktığı çocuğu da almak için hem velayet ve hastaneye maddi-manevi tazminat davası açtı.

Trabzon 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde “nesebin düzeltilmesi” yönünden görülen davanın karar duruşması dün yapıldı. Ailelerin hazır bulunduğu duruşmada, hâkim çocukların karşılıklı olarak ailelerine iadesive nüfusa tescil edilmesi yönünde karar verdi. Kararın kesinleşmesinin ardından çocukların ailelere psikolog eşliğinde yapılacak terapiyle verileceği öğrenildi. Duruşma sonrası aileler gözyaşlarına hâkim olamadı.

öne çıkanlar

Aldatılan kadının intikamı ağır oldu

'Kerem kıza öyle bakma'

Beşiktaş TV'de şoke eden diyalog

haberler bebekler karıştı trabzon adıyaman hastane karıştı hakim bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"