Advert Advert
Advert Advert

Açlık grevi yapanlar gözaltına alındı

KHK ile işten çıkartılmalarının ardından açlık grevine başlayan akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevleri 66. gününe girdi. Polis açlık grevine destek verenleri gözaltına aldı.

Açlık grevi yapanlar gözaltına alındı
Bu içerik 93 kez okundu.

Olağanüstü Hal Kararnamesi ile ihraç edilen akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine geri dönme talebiyle sürdürdükleri açlık grevi 66. güne girdi. Ankara'da açlık grevine destek vermek için Yüksel Caddesi'nde eylem yapan bir grup polis tarafından gözaltına alındı.

Açlık grevine destek vermek için Yüksel Caddesi'nde bir günlük açlık grevi yapan grup gece polisin müdahalesi ile karşılaştı. Polis aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Sekreteri Turgay Özkan'ın da bulunduğu 13 kişiyi gözaltına aldı. Eylemin sürdüğü yerde bulunan eşya ve çiçeklere de polis el koydu. Gözaltıların ardından Yüksel Caddesi'ne gelen avukatlara polis savcılık talimatı olduğunu ve malzemeler ile çiçeklerin belediye aracı ile kaldırılacağını söyledi.

Aralarında açlık grevindeki Semih özakça'nın eşi Esra özakça'nın da bulunduğu bir grup da yine polisin müdahalesi ile karşılaştı.

öne çıkanlar

Cübbeli Ahmet'in bu fotoğrafı çok konuşuldu

'Kerem kıza öyle bakma'

Adnan Oktar'ın lüks çiftlik evi

açlık grevi yapan akademisyenler ankara gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"