Advert Advert
Advert Advert

'Siyasetin içinde silaha, teröre yer yoktur'

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Siyasetin içinde silaha, teröre, şiddete, bombaya, hendeğe yer yoktur. Herkes düşüncesini fikriyle söyleyecektir. Kimsenin inançla, siyaset yapmaya hakkı yoktur. " dedi. - Anadolu Ajansı

'Siyasetin içinde silaha, teröre yer yoktur'
Bu içerik 94 kez okundu.

KARAMAN

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Karaman'ın Ayrancı ilçesindeki 18. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri'nde yaptığı konuşmada, aynı inançtan, aynı dinden insanların birbiriyle savaştığını belirterek, oluk oluk kanın aktığını, aynı milletin mensuplarının Suriye'de, Irak'ta, Ortadoğu'da iç savaşları yaşadığını ifade etti.

Baykal, herkesin istikametini, dostunu ve düşmanını şaşırdığı, kimsenin nereye gideceğini bilemediği dönemlerden geçildiğini vurguladı.

"Kimse mezhep din inanç kavgası yapmamalıdır"

"Kimsenin kimseyi dışlamaya, kimsenin kimseyi küçük görmeye, kimsenin kimseyi etkisizleştirmeye, tepeden bakmaya hakkı yoktur." diyen Baykal, sözlerine şöyle devam etti:

"Ne bir siyasi partinin başka bir siyasi partiyi yok saymaya, dışlamaya küçümsemeye hakkı vardır, ne inanç dolayısıyla, ne mezhep dolayısıyla, ne etkin köken dolayısıyla kimsenin başka insanlara üstünlük taslamaya hakkı yoktur. Bu topraklarda yaşayan hepimiz biriz. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye ahalisine Türk milleti denir. Hepimiz o milletin bir parçasıyız. "

Baykal, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

"Siyasetin içinde silaha, teröre, şiddete bombaya, hendeğe yer yoktur. Herkes düşüncesini fikriyle söyleyecektir. Kimsenin inançla, siyaset yapmaya hakkı yoktur. Kimsenin inançla dış politika yapmaya da hakkı yoktur. İnançla dinle mezheple dış politika yapılmaz."

Muhabir: Mehmet Çetin

Siyasetin içinde silaha teröre yer yoktur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"