Advert Advert
Advert Advert

'Gazze'de temel ilaçların yüzde 35'i tükendi'

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Kudra, başta kanser olmak üzere temel ilaçların yüzde 35'inin tükendiğini açıkladı. - Anadolu Ajansı

'Gazze'de temel ilaçların yüzde 35'i tükendi'
Bu içerik 124 kez okundu.

GAZZE

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in yıllardır uyguladığı abluka sebebiyle başta kanser ilaçları olmak üzere temel ilaçların yüzde 35'inin tükendiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, Gazze'deki sağlık sektöründe yaşanan sıkıntılara ilişkin düzenlediği basın toplantısında, "İsrail'in uyguladığı abluka nedeniyle temel ilaçlarda yüzde 35 azalma olduğunu" ifade etti.

Bu ilaçların içinde büyük oranda kanser ilaçlarının azaldığını aktaran Kudra, elektrik ve yakıt krizi sebebiyle de hastanelerdeki çalışmaların giderek zorlaştığını belirtti.

Kudra, Gazze Şeridi'ndeki hastaların tedavi haklarına yapılan bu "korsanlığa" karşı ulusal ve uluslararası ciddi bir duruş sergilenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Her taraftan Gazze Şeridi'nde krizin oluşması için pusuya yatanlara karşı sağlık hizmetlerinin güven ve istikrarı garanti altına alınmalıdır." ifadelerini kullandı.

Filistinli gruplar, milletvekilleri ve halktan destek isteyen Kudra, yerel, bölgesel ve uluslararası tüm ilgili kuruluşları da Gazze Şeridi'ndeki hastaların ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarının acil giderilmesi için harekete geçmeye çağırdı.

Muhabir: Mehmet Nuri Uçar

Gazzede temel ilaçn yüzde 35i tükendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"