Advert Advert
Advert Advert

'Rakka'nın Arap olmayanlarca ele geçirilmesinin barışa katkısı olmaz'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Rakka'nın, tamamı Arap olan bir kentin, Arap olmayan unsurlar tarafından ele geçirilmesi ve yönetilmesinin, bölge barışına katkıda bulunmayacağını ifade etmek isteriz." dedi. - Anadolu Ajansı

'Rakka'nın Arap olmayanlarca ele geçirilmesinin barışa katkısı olmaz'
Bu içerik 314 kez okundu.

ANKARA

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kurtulmuş, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford'ın Türkiye ziyaretine ilişkin, "Münbiç konusundaki kararlılığımız dün itibarıyla Türkiye'yi ziyaret eden ABD Genelkurmay Başkanı'na açıklıkla ifade edilmiş, en baştan verilen sözler gereği, Münbiç'in bir an evvel PYD tarafından tamamıyla boşaltılmasının önemi dikkatle ifade edilmiştir." dedi.

Sınıra askeri sevkiyat

Türkiye'nin sınır bölgesine yapılan askeri sevkiyatın sürdüğünü ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Son günlerde Türkiye'nin sınır bölgesine yapmış olduğu askeri sevkiyat, Türkiye'nin olası tedbirleri çerçevesinde atılmış olan bir adımdır. Onun için Rakka'nın, tamamı Arap olan bir kentin, Arap olmayan unsurlar tarafından ele geçirilmesi ve onlar tarafından yönetilmesinin, herhangi bir şekilde bölge barışına katkıda bulunmayacağını ifade etmek isteriz."

"PKK'nın yükünü hafifletme yolundaki çabaları anlamak mümkün değil"

Kurtulmuş, Diyarbakır'daki terör saldırısını DEAŞ'ın üstlendiği iddiasının hatırlatılması üzerine, "Daha olayın dumanları tüterken, bombaların dumanları çıkarken, uluslararası bir haber ajansının bu meseleyi PKK'nın üzerinden alıp, PKK'nın yükünü hafifletme yolundaki çabalarını da anlamak mümkün değildir." dedi.

Rakkanın Arap olmayanlarca ele geçirilmesinin barışa katkısı olmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"