Advert Advert
Advert Advert

Erdoğan’dan Şehit Kaymakamın Cenazesinde İdam Çıkışı: İdam Kararını Biz Veririz

Derik Kaymakamı Fatih Safitürk için düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, idamla ilgili "George ne demiş, Hans ne demiş bizi ilgilendirmiyor. İdam kararını biz veririz" dedi.

Erdoğan’dan Şehit Kaymakamın Cenazesinde İdam Çıkışı: İdam Kararını Biz Veririz
Bu içerik 282 kez okundu.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk için bugün Sakarya Valiliği önünde tören düzenlendi. Safitürk'ün naaşı, cenaze namazının kılınacağı Kalaycı Merkez Camisi'ne getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreninde yaptığı konuşmada terörle mücadeleyle ilgili kararlık mesajı verirken, idam cezası tartışmalarına da değindi.

Mardin'in Derik ilçesindeki saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Sakarya Valiliği önünde tören düzenlendi. Şehit Kaymakam Safitürk'ün naaşı, cenaze namazının kılınacağı Kalaycı Merkez Camisi'ne getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreninde konuşma yaptı.

"KISA SÜRE ÖNCE KÜLLİYE'DE TANIŞTIK"

Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili kardeşlerim, öncelikle şehidimizin huzurunda onu Rabbimize uğurlarken bugün burada sizlerin bu son görevi ifa etmek üzere toplanmış bulunmanız çok önemli. Muhammed Fatih kısa bir süre önce Külliye'de kendisiyle tanıştığımız bir kardeşimizdi. Kendisine Kayyumluk ve Belediye Başkanlık görevinin verilmiş olması nasıl çalıştığının ifadesi olması bakımından çok önemli" dedi.

ErdoğanŞehit Kaymakamın Cenazesinde İdam Çıkışı İdam Kararını Biz Veririz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"