Advert Advert
Advert Advert

Erdoğan, Şehit Kaymakamın Cenazesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şahsa karşı işlenen suçu tek af yetkisi onun varislerindedir.

Erdoğan, Şehit Kaymakamın Cenazesine Katıldı
Bu içerik 258 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şahsa karşı işlenen suçu tek af yetkisi onun varislerindedir. Dolayısıyla George şöyle demiş, Hans ne demiş onlar bizi ilgilendirmiyor. Allah ne demiş bizi o ilgilendiriyor." dedi.

Sakarya'da toprağa verilen şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün cenaze törenine katılan Erdoğan, şehit Safitürk ile kısa bir süre önce külliyede tanıştığını anlattı.

Erdoğan, "Derik'teki bu kaymakamlık göreviyle birlikte kendisine bir kayyumluk görevi, bir belediye başkanlık vekalet görevinin de terettüb etmiş olması, tabii ki bizim yol haritamızın nasıl çalıştığının bir ifadesi olması bakımından çok çok önemli." dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Az önce ayeti kerimeler okundu ve hep musallada tabutun üzerinde görürüz. Hepimizin emaneti tevdi edeceğimiz yer bellidir. Tekrar rabbimize döneceğiz. Şu anda az önce ifade edildi, biz Muhammet Fatih kardeşimin ismiyle müsemma ne denli bu noktada sağlam olduğuna, ne denli bu noktada makamların en yücesi şüphesiz Peygamberlik, ama ondan sonra da en yüce makam biliyorsunuz şehitlik makamı ve inanıyoruz ki Muhammet Fatih kardeşimiz de o şehadet makamına ulaşmış olanlardan. Rabbim bizleri de onlarla beraber haşreylesin."

Bu toprakların sıradan topraklar olmadığını, bu topraklardan şüheda fışkırdığını vurgulayan Erdoğan, "Bu topraklardan hep şüheda fışkırdı. İstiklal şairimiz Akif de diyor ya 'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Canı cananı bütün varımı alsın da hüda. Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda' " dedi.

Bu topraklar için bu milletin çok şehit verdiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu alçaklar, bu ahlaksızlar, bu adiler zannediyorlar ki Kandil'de, şurada, burada alçakça yaptıkları bu suikastlerle bir yere varacaklar. Varamayacaklar. Biz Muhammet Fatihlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Allah'ın izniyle bunların kökünü kazıyacağız. Eğer bunların kökünü biz kazıyamazsak bunun hesabını indi ilahide veremeyiz. Bizler bu kadro olarak ordumuzla, polisimizle, köy korucularımızla hep birlikte dağ taş demeden bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeşliğimize gölge düşürmeyelim ve birbirimizi de ne olur Allah için sevelim. Bunu yaptığımız anda göreceksiniz er geç bu zafere de kısa zamanda ulaşacağız. Biz 'Muhammet Fatihler evelallah bitmez' diyoruz. Bu ülkede daha çok Muhammet Fatihler var, daha çoklarını da inşallah yetiştireceğiz, yetiştirmeye de devam edeceğiz. Onlarla beraber bu yolculuğumuzu devam ettireceğiz. Önce saygıdeğer babasına, kayınpederine, eşine, annesine, tüm ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun diyorum. Sabır diliyorum ama sabır bizim için bir revahet anlamına gelmemelidir. Bunların kökünü kazımaya da devam edeceğiz. Gerek başbakanımız, gerek içişleri bakanımız, tüm hükümetimiz, silahlı kuvvetlerimiz, polisimiz, korucularımız hep birlikte bu mücadeleyi devam ettirip bunun sonunu da getireceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun."

"Allah ne demiş bizi o ilgilendiriyor"

Allah'ın buyurduğu gibi kararlılıkla davrandıkları sürece onun vaadi olan zafere ulaşacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sabreden zafere ulaşır ve biz de bu şekilde gidiyoruz. Bu konuda ben milletimin hassasiyetimi biliyorum. İdamla ilgili konu zaten hükümetin de gündemindedir. 'Parlamento bu kararı verdikten sonra cumhurbaşkanı olarak ben bu kararı onaylarım' dedim. Bununla ilgili kararı Batı veremez, bununla ilgili kararı biz veririz. Onun için milletim asıl olandır, zira şahsa karşı işlenmiş suçun affedicisi o şahsın varisleridir, devlet değildir. Bu devlete karşı işlenmiş bir suç değildir, devlete karşı işlenmiş suçları devlet affedebilir o ayrı mesele ama şahsa karşı işlenen suçu tek af yetkisi onun varislerindedir. Dolayısıyla George şöyle demiş, Hans ne demiş onlar bizi ilgilendirmiyor. Allah ne demiş bizi o ilgilendiriyor. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum, makamı cennet olsun. Rabbim inşallah aynı makamda bizleri haşru cem eylesin inşallah."
Erdoğan Şehit Kaymakamın Cenazesine Katıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"