Advert Advert
Advert Advert

'Teröristleri ağırlamak demokrasi ile bağdaşmaz'

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunanları el üstünde tutarak, en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile bağdaşmaz." dedi. - Anadolu Ajansı

'Teröristleri ağırlamak demokrasi ile bağdaşmaz'
Bu içerik 180 kez okundu.

TBMM - COŞKUN ERGÜL

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Avrupa Parlamentosu İlerleme Raporu; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Belçika’nın aralarında bulunduğu ülkelerden gelen Türkiye karşıtı açıklamalar ve eylemlerle" ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

PKK/PYD gibi, bölge ve dünya barışı için de büyük tehlike oluşturan terör örgütlerine kucak açan AB ülkelerinin, demokrasisine ve iradesine sahip çıkmak için darbelere göğüs geren Türk milletine rağmen bu tutumunu sürdürdüğünü belirten İnceöz, şöyle devam etti:

"Ülkemize kendince demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa ülkelerine bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum: Demokrasilerde eli kanlı terör örgütlerine kucak açmak, sözcülerini parlamentolarda ağırlamak, taraftarlarının her türlü propaganda ve saldırı faaliyetlerine göz yummak yoktur. AB'nin PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmesine rağmen, örgüt liderlerinin her türlü faaliyetlerine izin vermesi ve bunun için imkanlarını seferber etmesi, demokrasi ile değil ancak faşizmle açıklanacak bir tavırdır. Bu tavır, sadece terör örgütlerini güçlendirir.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ardından milletine istikamet çizerek darbecileri alt eden, milleti için canını hiçe sayan Cumhurbaşkanımızın konuşmalarına yasak koymak, ancak Avrupa usulü demokrasinin sonucudur. Türkiye’de terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları için haklarında gözaltı kararı bulunan pek çok ismi el üstünde tutarak pasaport vermek, en üst makamlarda ağırlamak demokrasi ile kesinlikle bağdaşmamaktadır. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlara, milletvekili ya da gazeteci olduğu gerekçesiyle müsamaha gösterilmez."

Türkiye'nin demokrasiye, bölge ve dünya barışına katkı sağlamak için verdiği mücadeleyi ve terör örgütlerine, darbecilere karşı duruşunu görmezden gelenlerden alacağı hiçbir ders olmadığını vurgulayan İnceöz, "Avrupa’yı, iğneyi önce kendine batırmaya davet ediyorum." dedi.

Terörist ağırlamak demokrasi bağdaşmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"
Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek
Brüksel'de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek