Advert Advert
Advert Advert

Gökçek'in iddiasına Baykal'dan yanıt

Eski CHP Genel Başkanı Baykal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in, "Sayın Baykal, Sayın Cumhurbaşkanımızdan gidip Meclis Başkanlığını istemişti" yönündeki iddiasına cevap verdi. - Anadolu Ajansı

Gökçek'in iddiasına Baykal'dan yanıt
Bu içerik 219 kez okundu.

TBMM

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, "Sayın Baykal, Sayın Cumhurbaşkanımızdan gidip Meclis Başkanlığını istemişti" yönündeki iddiasına, "Bu iddiaya cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın Cumhurbaşkanıdır." karşılığını verdi.

Baykal, Melih Gökçek'in, katıldığı bir televizyon programında, "Sayın Baykal, Sayın Cumhurbaşkanımızdan gidip Meclis Başkanlığını istemişti. Sayın Cumhurbaşkanı da bunu vermedi." ifadelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"Bu iddiaya cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın Cumhurbaşkanıdır. Kurgulanmış yalanlarla, iftiralarla siyaset yapma alışkanlığından ülkemizi kurtarmak zorundayız." ifadesini kullanan Baykal, açıklamasında şunları kaydetti:

"Demokrasi algı operasyonlarıyla değil, halkın doğru bilgileri, gerçekleri öğrenebilmesi ile işler. Ankara Belediye Başkanı’nın bu son hezeyanına cevap vermesi gereken artık bizzat Sayın Cumhurbaşkanıdır.

Ayrıca siyaset adamları arasındaki ikili görüşmelerin böyle iftiralara maruz bırakılması, buna anlayış ve hoşgörü gösterilmesi, ne yazık ki çok muhtaç olduğumuz sağlıklı bir siyasal diyalog zemininin oluşmasını da engelleyecektir."

Muhabir: Kubilay Çelik


Gökçekin iddiasına Baykaldan yanıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"