Advert Advert
Advert Advert

New York'ta Şükran Günü önlemi

Terör örgütü DEAŞ'ın Şükran Günü yürüyüşüne yönelik tehditleri üzerine New York'ta güvenlik önlemleri artırılacak. - Anadolu Ajansı

New York'ta Şükran Günü önlemi
Bu içerik 214 kez okundu.

NEW YORK

New York polisi, terör örgütü DEAŞ'ın 24 Kasım'daki Şükran Günü yürüyüşüne yönelik tehditleri üzerine güvenlik önlemlerini artırma kararı aldı.

DEAŞ'ın propaganda dergisinde gelecek hafta Manhattan'da yapılacak Şükran Günü yürüyüşünün hedef gösterilmesi nedeniyle yetkililer tarafından ilave önlemler alınmasına karar verildi.

Rumiyah dergisinin 11 Kasım tarihli sayısında, yürüyüşün DEAŞ hücrelerinin araçlı saldırıları için "mükemmel hedef" olabileceği ifadesi kullanılmıştı.

New York polisinin istihbarat ve terörle mücadeleden sorumlu yetkilisi John Miller, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür tehditlere karşı her zaman hazırlıklı olduklarını bildirdi.

Miller, söz konusu saldırı ihtimali ve benzerlerine karşı araç kiralama şirketlerinde denetimlerin yoğunlaştırıldığını ve bu şirketin çalışanlarına eğitimler verildiğini söyledi.

Yürüyüş güzergahına çıkan sokakların araç geçişine kapatılacağını anlatan Miller, güvenlik garantisi de verdi. Miller, kendisinin her yıl bu yürüyüşe katıldığını ve New Yorkluların da güvenle katılabileceğini ifade etti.

Muhabir: Mustafa Keleş

New Yorkta Şükran Günü önlemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"