Advert Advert
Advert Advert

Diyarbakır Teslim Olan PKK’lı: Dağa Kaçırılan Kız Kardeşimi Getirmek Için Dağa Çıktım

Teslim olan PKK'lı: Dağa kaçırılan kız kardeşimi getirmek için dağa çıktımDİYARBAKIR Valiliği, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Görevli memura direnmek" suçundan aranma kaydı bulunan 1 PKK'lının ailesi ile yapılan görüşmeler sonucu ikna edilerek teslim olduğ

Diyarbakır Teslim Olan PKK’lı: Dağa Kaçırılan Kız Kardeşimi Getirmek Için Dağa Çıktım
Bu içerik 202 kez okundu.
Teslim olan PKK'lı: Dağa kaçırılan kız kardeşimi getirmek için dağa çıktım

DİYARBAKIR Valiliği, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Görevli memura direnmek" suçundan aranma kaydı bulunan 1 PKK'lının ailesi ile yapılan görüşmeler sonucu ikna edilerek teslim olduğunu açıklarken, teslim olan PKK'lı ifadesinde, dağa kaçırılan kız kardeşini kurtarmak için önce Diyarbakır'ın Lice, sonra Tunceli'ye gittiğini, kız kardeşinin kaçıp eve döndüğünü öğrendikten sonra kendisinin kaçtığını söyledi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "Görevli memura direnmek" suçundan aranma kaydı bulunan 1 bölücü terör örgütü mensubunun ailesi ile yapılan görüşmeler neticesinde ikna edilerek, 17 Kasım'da merkez Bağlar İlçe Jandarma komutanlığına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu belirtildi. Açıklamada, Nisan-Mayıs 2016 tarihinden itibaren Tunceli kırsalında "Mahir" kod adı ile faaliyet gösterirken teslim olan PKK'lı hakkında adli işlemlerin devam ettiği belirtildi. Basın kuruluşlarına Valilik açıklaması ile birlikte teslim olan PKK'lının ifadelerini içerin görüntüler de verildi. Görüntülerde, teslim olan PKK'lı şöyle konuştu:

"Dershaneye gidiyordum, annem beni aradı ve ağlıyordu. Kız kardeşimin dağa kaçırıldığını söyledi. HDP Diyarbakır binasına gittim, kardeşim ile ilgili bilgi almak için Üniversite çevresine takıldım. HDP'de gençlik kolları ile çalışmalara katıldım ve bildiriler dağıttım. Daha sonra Lice ilçesinde HDP binasına gittim. Durumu anlatınca bir araba geldi ve beni şehitlik diye bilinen mezarlığa götürdüler. Orada beni kardeşim ile görüştürmeyeceklerini söylediler. Ben onlara kardeşimin bırakılmasını yerine benim onlara katılacağımı söyledim. Daha sonra operasyonlar başlayınca bana Tunceli'ye gitmemi ve orada daha faydalı olacağımı söylediler. Bir araç ile Tunceli'ye gittim. Tunceli kırsalında hiç bir eyleme katılmadım bana iğnesiz bir silah verdiler. Sonra biri gelip bana kız kardeşimin kaçtığını söyledi ve beni eğitim devresine almak istediler. Bende fırsatını bularak kaçtım."
Diyarbakır Teslim Olan PKK Dağa Kaçırılan Kız Kardeşimi Getirmek Için Dağa Çıktım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"