Advert Advert
Advert Advert

Türk Dünyası sevdalısı eğitimci Ali Devrim anıldı.

​20 Kasım’da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Bakü Atatürk Lisesi'nde Bakü'de yaşadığı dairede kalp krizi sonucu dünyasını değişen Ali Devrim için müdürlük yaptığı lisede anma merasimi yapıldı.

Türk Dünyası sevdalısı eğitimci Ali Devrim anıldı.
Bu içerik 706 kez okundu.

Türk Dünyası sevdalısı eğitimci Ali Devrim anıldı

20 Kasım’da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Bakü Atatürk Lisesi'nde Bakü'de yaşadığı dairede kalp krizi sonucu dünyasını değişen Ali Devrim için müdürlük yaptığı lisede anma merasimi yapıldı.

Lisede taziye defter açılmışdı.

Törene lisenin öğretmenleri ve öğrencileri, merhumun daha önce görev yaptığı Anadolu Lisesi'nde mesai arkadaşları olmuş öğretmen arkadaşları, kamu temsilcileri ve orada eğitim gören öğrenciler, veliler katıldılar.

Ali Devrim’in vefatından sonra lise müdürlüğünü yapan Musa Ediz, liseyin avukatı Muhtar Mustafayev, Bakü Atatürk Lisesi'nde öğretmen olarak çalışan, merhumun aile dostu Vefa Rehimova, Bakı Anadolu Litseyi’nin müdür yardımcısı Sadık Gafarov, Bakı Anadolu liseyinin hocası Gazenfer Muradov, lisede eğitim gören öğrenciler, ebevyenlerden Aida Bendeliyeva, Cengiz Bayramov birer konuşma yaparak Ali Devrim hakkında hatıralarını, düşüncelerini aktardılar.

Anma merasiminde merhumun ruhuna Kuran-ı Kerim okundu, katılımcılara lokma ve hurma ikram edildi.

Haber: Eldeniz Abbaslı 


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"