Advert Advert
Advert Advert

Kılıçdaroğlu’ndan AP’nin Kararına Eleştiri: 80 Milyonu Cezalandıramazsınız

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye kararını eleştiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir kişiye, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayınız" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan AP’nin Kararına Eleştiri: 80 Milyonu Cezalandıramazsınız
Bu içerik 237 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) müzakerelerin dondurulmasına ilişkin kararı üzerinden Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin yöneticilerine seslenerek, "Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu tarihten bu yana yüzünü Batı'ya ve uygarlığa dönmüş bir ülkedir. Biz laik, demokratik, sosyal hukuk devletini koşulsuz savunan bir ulusuz. Bir kişiye, bir kişinin söylemlerine kızıp, 80 milyonluk bir ülkeye yaptırımlar uygulamayınız. Bu, bir halkı cezalandırmak olur" dedi.

Kılıçdaroğlu, Bakırköy Özgürlük Meydanı'ndaki toplu açılış ve temel atma programına katıldı. Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen temel atma töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, Fırat Kalkanı harekatı şehitlerini hatırlatarak, Suriye'de yaşanan gelişmelere değindi. Kılıçdaroğlu, "Fırat Kalkanı'ndan, Suriye'den şehitlerimiz geliyor? Suriye bataklığını kim yarattı? Suriye'ye kim silah gönderdi? Müslümanı Müslümana kim kırdırdı? Senin çocuğunu Suriye'ye gönderiyorlar. Senin çocuğunu dağlara gönderiyorlar, terörle mücadele et diye. Türkiye'nin çıkarlarını savun, diye. Bu Ankara'da oturan beylerin çocukları nerelerde? Onlar gidiyorlar mı? Yeri gelince şehit edebiyatı yapıyorlar" diye konuştu.

"BUNU İÇİME SİNDİREMİYORUM"


Tarayıcınız http://videolar.haberler.com/914/kilicdaroglu-bir-kisinin-soylemlerine-kizip-8-9000383_KJ_26112016_2035.mp4 videosunu gösteremiyor...

Kılıçdaroğlu ndan Kararına Eleştiri Milyonu Cezalandıramazsınız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"