Advert Advert
Advert Advert

Ardahan Sibirya Gibi - 25.6

Ardahan Sibirya gibi: - 25.6Sibirya soğuklarının etkisi altında bulunan Ardahan'da son yılların en soğuk Kasım ayı yaşanıyor.

Ardahan Sibirya Gibi - 25.6
Bu içerik 225 kez okundu.
Ardahan Sibirya gibi: - 25.6

Sibirya soğuklarının etkisi altında bulunan Ardahan'da son yılların en soğuk Kasım ayı yaşanıyor. Dün gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Göle'de 25.6, Çıldır'da 25.3, kent merkezinde 23.2, Hanak'ta 21.4 derece oldu.

Doğu Anadoluyu etkisi altına alan Sibirya soğukları, en büyük etkiyi Ardahan ve ilçelerinde gösteriyor. Geceleri, şiddetli soğuklar nedeniyle halk sokağa çıkmamaya özen gösteriyor. Ardahan'da Kura Nehrinin ardından Çıldır Gölü de buz tutmaya başladı. Soğuklar yüzünden Ardahan'da vatandaşlar evlerinden iş yerlerine, çocuklar okullara gitmekte zorluk çektiler. Sokak hayvanları ise donma tehlikesi geçirdi. Son yılların en soğuk Kasım ayının yaşandığı Ardahan'da yaşlılar, "Kasım ayında böyle soğuk görmemiştik. Ardahan Sibirya gibi" dediler.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü uzmanları, bölgenin Sibirya üzerinden gelen yüksek basıncın etkisi altında olduğunu bildirdiler. Kar kalınlığının 13 santim olduğu Ardahan'da gecenin en düşük sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Göle'de 25.6, Çıldır'da 25.3, kent merkezinde 23.2, Hanak'ta 21.4 derece olarak ölçüldü. Yine sıfırın altında olmak üzere diğer yerleşim birimlerinde gecenin en düşük sıcaklığı Erzincan'ın Refahiye'de 18, Erzincan'ın Otlukbeli, Erzurum'un Tekman, Erzurum Hava limanında 16, Erzurum'un Çat'ta 15, Kars'ın Selim, Ardahan'ın Damal, Erzurum'un Horasan, Kars Hava limanında 14, Kars merkezde 13, Ağrı, Erzurum merkez Yakutiye'de 12, Iğdır ve Erzincan'da 7 dereceyi buldu.
Ardahan Sibirya Gibi 256
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"