Advert Advert
Advert Advert

Eksi 10 Derecede Sabahlayıp Ev Sahibi Oldular

MALATYA'da 2 gündür banka önünde dondurucu soğuğa rağmen TOKİ konutları için sırada bekleyenler, 48 saat sonunda ev sahibi oldu.

Eksi 10 Derecede Sabahlayıp Ev Sahibi Oldular
Bu içerik 225 kez okundu.
MALATYA'da 2 gündür banka önünde dondurucu soğuğa rağmen TOKİ konutları için sırada bekleyenler, 48 saat sonunda ev sahibi oldu.

Malatya'da başvuru önceliğine göre satılacak 79 TOKİ konutu için eksi 10 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen banka önünde 2 günden bu yana kuyrukta bekleyenlerin çilesi mesainin başlamasıyla son buldu. Bugün saat 09.00'da bankanın açılmasıyla konut başvurusu için 48 saat banka önünde bekleyenler, işlemlerini gerçekleştirdi.

EV HAYALİ İLE 48 SAAT

Banka önünde bekleyen bazı kişiler yanına park ettikleri otomobillerde nöbetleşe olarak kuyrukta beklerken kimileri de battaniyelerle soğuktan korunmaya çalışmıştı. Malatya'da TOKİ tarafından, başvuru önceliğine göre satılan '2+1' eve sahip olmak için 2 gün çile çekenler evlerine kavuştu. Kura çekimi olmadan satılan evler için yanlarına aldıkları 10 bin lira ile banka önünde bekleyenler ilk peşinat ardından 450- 500 lira taksit ödeyecek. 75 metrekare ve 85 metre kare olan evleri kazanan 79 kişi ev sahibi olma hayaline kavuştu.

- Malatya
Eksi Derecede Sabahlayıp Sahibilar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"