Advert Advert
Advert Advert

Brezilyalı futbolcuların öldüğü Kolombiya'daki kazada uçağın benzini bitmiş

Kolombiya'da yaşanan ve sadece 6 kişinin hayatta kaldığı uçak kazasıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıkıyor. Pilotun son konuşmasında "Acil yakıt ikmali" diyerek acil iniş izni istediği ortaya çıktı. Uçağın yakıtının tükendiği, elektrik enerjisinin de olmadığı ortaya

Brezilyalı futbolcuların öldüğü Kolombiya'daki kazada uçağın benzini bitmiş
Bu içerik 265 kez okundu.

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'daki Medellin kentine giderken Medellin yakınlarındaki kırsal bir alana düşmüş, 81 kişinin bulunduğu uçakta 75 kişi hayatını kaybetmişti. Kazada, 4'ü uçakta yolculuk eden Chapecoense futbol kulübünün oyuncularıyla birlikte 6 kişi sağ kurtuldu. Kazayla ilgili detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Uçağın pilotunun kule ile yaptığı son konuşmada yakıtlarının bittiğini söylediği ve acil iniş izni istediği ortaya çıktı.

Yakıt bitti, elektrikler tamamen gitti

Kayıtlarda, kuledeki görevli, uçuş numarasını belirterek “LaMia CP-2933, yaklaşmaktayız, iniş için öncelik istiyoruz, yakıtımız bitmek üzere” diyen Bolivyalı pilot Quirioga’dan, durumu tekrar teyit etmesini istiyor. Pilotun tekrar ve daha endişeli bir ses tonuyla yakıtın bittiğini ve elektriklerin tamamen gittiğini haber vermesi üzerine, kule, pilota radarda görünmediklerini söylüyor ve rotayı istiyor. Basında yer alan haberlerde, Chapecoense takımını taşıyan uçağın yanı sıra Viva Colombiya’ya ait başka bir uçağın da acil iniş izni istediği belirtildi.

kolombiya uçak düştü Chapecoense
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"