Advert Advert
Advert Advert

Yıldırım ve Bahçeli Yarın Bir Araya Gelecek, Yeni Anayasa Metni Açıklanabilir

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında yarın MHP lideri Bahçeli ile buluşacak. Mutabık olunan metin yarın açıklanabilir.

Yıldırım ve Bahçeli Yarın Bir Araya Gelecek, Yeni Anayasa Metni Açıklanabilir
Bu içerik 198 kez okundu.

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, yeni anayasa görüşmeleri çerçevesinde Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yarın bir araya geleceklerini açıkladı. Aktay, "Mutabık olunan metin yarın açıklanabilir" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, yarın saat 14.00'te Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek.

Aktay, ayrıca Adana'da 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği kız öğrenci yurdundaki yangınla ilgili "Eğer varsa bir ihmal hiçbirinin açıkta kalmayacağını, cemaat olarak da toplumsal kesim olarak da kimsenin asla kayırılmayacağını da ifade etmek istiyorum" dedi.

BÜYÜK BULUŞMA YARIN

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliği çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Aktay, "Yarın Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, bir araya gelecekler. Öyle zannediyorum ki yarın itibariyle metne son şekli verilerek, en kısa zamanda TBMM gündemine sunulacaktır. Metin, şu an itibariyle içeriğine giremeyeceğimiz bir metin. Henüz son noktasına varmadı. İlk etapta 3 seçeneğimiz vardı. Bu 3 seçenekten 2 tanesi elendi ve tamamen yönetim şekli üzerine odaklanmış bir revizyon. Yine adı cumhurbaşkanlığı olacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi olarak devam edecek ama teknik itibariyle gereken değişikliklerin yapılacağı bir metin olacak" diye konuştu.


Tarayıcınız http://videolar.haberler.com/400/basbakan-yildirim-ve-mhp-lideri-bahceli-yarin-bir-9012580.mp4 videosunu gösteremiyor...

Yıldırım Bahçeli Yarın Bir Araya Gelecek Yeni Anayasa Metni Açıklanabilir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"