Advert Advert
Advert Advert

6 yıldan sonra İsrail'den ilk elçi

2011 yılında yaşanan Mavi Marmara olayından sonra ilk kez İsrail Ankara'ya büyükelçi yolladı. İsrail'in yeni Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh bugün Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

6 yıldan sonra İsrail'den ilk elçi
Bu içerik 232 kez okundu.

İsrail'in yeni Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, büyükelçi olarak seçilmesinin ardından, bugün Ankara Esenboğa Havalimanı'na geldi. Naeh, Esenboğa Havalimanı VIP çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Türkiye’de elçi olarak bulunmaktan çok memnunum. Yapacak çok işim var" diyen Naeh, iki ülke için "İhtiyaç olduğu zamanlarda birbirimize yardım ettiğimiz bir tarihimiz var." diye ekledi.

Türkiye ile İsrail, 6 yıllık Mavi Marmara krizinin ardından karşılıklı olarak büyükelçi ataması gerçekleştirmiş, Türkiye'nin yeni Tel Aviv Büyükelçisi ise Kemal Ökem olmuştu.

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesi ise, "Türkiye nezdindeki büyükelçinin 6 yıllık bir aradan sonra Türkiye'ye dönüşü, iki ülke arasındaki uzlaşı anlaşmasının nihai anlaşmasını oluşturuyor" yorumunu yaptı. 2011 yılında yaşanan Mavi Marmara olayından sonra ilk kez İsrail Ankara'ya büyükelçi yolladı.

israil büyükelçi mavi marmara eitan naeh
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"