Advert Advert
Advert Advert

Araçlarını battaniyeye sarıp nöbet tutuyorlar

Kars'ta nava sıcaklığı eksi 32 dereceye kadar düşünce vatandaşlar araçlarını kilim, battaniye ve halı ile korumaya çalışıyor. Araçlarını sabahları soğuktan çalıştıramayan vatandaşlar çözüm olarak araçlarını sarıp, belli aralıklarla da çalıştırmak için sırayla

Araçlarını battaniyeye sarıp nöbet tutuyorlar
Bu içerik 241 kez okundu.

Kars'ta -32 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı bölge halkını zorluyor. Araçlarını battaniye ve kilimlerle soğuktan korumaya çalışan vatandaşlar gece belirli aralıklarla kalkarak otomobillerini çalıştırıyor.Hava sıcaklığının eksi 32 dereceyi gördüğü Kars’ta vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için kilim, battaniye ve halıları kullanıyor. Araçlarını sabah soğuktan çalıştıramadıklarını söyleyen kent sakinleri çözüm olarak sabaha kadar nöbet tutup, belirli aralıklarla dışarı çıkıp araçlarını çalıştırıyor.

Hissedilen çok daha fazla

Hava sıcaklığının eksi 32 olduğunu, ancak hissedilen soğuğun daha fazla olduğunu belirten vatandaşlar, “Havalar çok soğuk olduğu için araç donuyor. Eksi 20’lerde, 30’larda olduğu için mecburen çalıştırmak zorundayız. Yoksa sabah çalışmıyor. Dizel araçlar daha ağırlıklı olduğu için daha zor oluyor. Geceleri en az 3 kez, en az 3 kez çalıştırıyoruz ki, yoksa sabah hiçbir şekilde randıman alınmıyor” dedi.Öte yandan Kars’ta soğuk havadan İtfaiye Müdürlüğü önünde bulunan çeşmelerin etrafı buz tutarak dondu. Yetkililer ise muslukları açık bırakarak boruların donmasının önüne geçti.

Uzmanlar uyardı dışarı çıkmayın

Bazı evlerinin ise güneş enerji ısı panelleri patladı. Patlayan ısı sistemlerin kazanlarında ise buz sarkıtları oluştu. Soğuk havada sokaklarda olan vatandaşlar ise soğuktan etkilenmemek için evlerinin yolunu tutuyor.Bıçak gibi kesen soğuk havanın etkisini sürdüreceği öğrenilirken, uzmanlar risk grubundaki vatandaşların mecbur kalmadıkları takdirde dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

öne çıkanlar

Denizde buldular! 80 kilosu 3 milyon dolar

Bir çay kaşığı karbonat içince neler oluyor?

ayakkabılar görüşme toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"