Advert Advert
Advert Advert

Bütöv Azerbaycan Ocakları Muradpur’a çağrı yaptı

Tutuklu bulunduğu Tebriz Hapishanesi'nde 56 gündür açlık grevinde olan Güney Azerbaycan insan hakları savunucu Mürtaza Muradpur'un durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtiliyor. Güney Azerbaycan aktivistinin durumunu devamlı gündemde tutan kurumlardan biri olarak Azerbaycan’da faaliyet gösteren Bütöv Azerbaycan Ocakları Sivil Toplum Kuruluşu da Mürtaza Muradpur'a açlığı durdurması için çağrı yapmıştır.

Bütöv Azerbaycan Ocakları Muradpur’a çağrı yaptı
Bu içerik 591 kez okundu.

Tutuklu bulunduğu Tebriz Hapishanesi'nde 56 gündür açlık grevinde olan Güney Azerbaycan insan hakları savunucu Mürtaza Muradpur'un durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin devam  ettiği belirtiliyor.

Güney Azerbaycan aktivistinin durumunu devamlı gündemde tutan kurumlardan biri olarak Azerbaycan’da faaliyet gösteren Bütöv Azerbaycan Ocakları Sivil Toplum Kuruluşu da Mürtaza Muradpur'a açlığı durdurması için çağrı yapmıştır.

Çağrıda aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

“Aziz, fedakar soydaşımız!

Artık 55. gündür, şovenist Fars rejiminin baskıcı politikasına karşı ileri sürdüğünüz taleplerle cezaevinde açlık grevi yapıyorsunuz. Biz milli haklarımız uğrunda fars şovenizmine karşı yaptığınız bu tür iradeli, kararlı ve özverili mücadeleniz bir daha yüksek değerlendirilerek siz, Bütöv Azerbaycan Ocakları’na onursal üye kabul edilmisiniz. Düşünüyoruz ki, sizin bu kararlı, özverili mücadeleniz milli harekat tarihimizin şanlı sayfalarından biri haline gelmiştir.

Biz BAO olarak fiziksel durumunuzun aşırı ağırlaşmasını ve sizin gibi fedakar herekatçıların hala gelecek mücadelede milletimize çok gerekeceğini, ayrıca açlık grevinizin artık kamuoyunda yeterince yankı doğurduğunu dikkate alarak bir daha sizden açlık grevini durdurmanızı rica ediyoruz.

Bütöv Azerbaycan Ocakları”.

Eldeniz ABBASLI

 

bütöv Azerbaycan Ocakları Mürtaza Muradpur Mortaza Moradpour
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"