Advert Advert
Advert Advert

'Kimse Türkiye'nin kayıtsız kalmasını beklemesin'

Milli Savunma Bakanı Işık, "Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesine sonuna kadar sahip çıktık ama hiç kimse de bölgemizde gelişen olaylara Türkiye'nin kayıtsız kalmasını beklemesin." dedi. - Anadolu Ajansı

'Kimse Türkiye'nin kayıtsız kalmasını beklemesin'
Bu içerik 241 kez okundu.

KOCAELİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesisleri'nde düzenlenen Sivil Toplumla Cumartesi Buluşmaları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bölgede tarihin yeniden yazıldığı bir sürecin yaşandığını belirterek, hiç kimsenin bu bölgede Türkiye'yi hesaba katmadan bir şey yapılamayacağını bilmesini istediklerini ifade etti.

Bölgenin tekrar en kısa sürede huzura, refaha ve istikrara kavuşması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükümeti ve milleti olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Işık, ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını kaydetti.

Bakan Işık, birinci önceliklerinin ülkenin huzuru ve güvenliği olduğunu vurgulayarak, "Ülkemizin huzuru ve güvenliği gerektirdiği için bugün El Bab'da operasyon yapıyoruz. Özgür Suriye Ordusu ile orada Türkiye'ye yönelik tehdidi bertaraf etmek için mücadele ediyoruz. Ülkemizin güvenliği gerektirirse elbette başka operasyonları da hiç çekinmeden yaparız. Önemli olan Türkiye'ye yönelik tehdidi nereden gelirse gelsin kaynağında imha etmektir, yok etmektir." diye konuştu.

"Ülkenin savunması ve güvenliği konusu, gündelik siyasi malzeme yapılamaz"

Ne Suriye'nin ne Irak'ın ne de başka bir ülkenin toprağının bir tek karışında bile gözlerinin olmadığını kaydeden Bakan Fikri Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maalesef bizim bu noktadaki tavrımızı anlayamayanlar şimdi 'Efendi politika değişikliği mi var, şu mu var, bu mu var?' Hayır, bizim baştan beri tavrımız net. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesine sonuna kadar sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz ama hiç kimse de bölgemizde gelişen olaylara Türkiye'nin kayıtsız kalmasını beklemesin. Bu tarihi süreçte bir tek beklentimiz var, sorumluluk mevkisinde olan herkesin bu sorumluluğun idrakinde olması, 'Günlük siyasi polemik yapacağım' diye Türkiye'nin milli menfaatlerine zarar vermemesi. Güvenlik konusu hepimiz için çok önemlidir. Ülkenin savunması ve güvenliği konusu gündelik siyasi malzeme yapılamaz. Siyasi polemik konusu çok, o konularda yapalım ama ülkenin savunmasını ve güvenliğini gündelik siyasi polemik konusu haline hiç kimse getirmemelidir. Bu konuda sorumluluk mevkisinde bulunan herkesin bu mevkinin gerektiği şekilde davranmasını bekliyoruz."

Muhabir: Şahin Oktay

Kimse Türkiyenin kayıtsız kalmasını beklemesin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"