Advert Advert
Advert Advert

'Anayasa mücadelemizi sürdüreceğiz'

CHP Grup Başkanvekili Altay, anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonunun pazartesi günü yapacağı toplantıda hukuk, içtüzük, anayasa, demokrasi mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. - Anadolu Ajansı

'Anayasa mücadelemizi sürdüreceğiz'
Bu içerik 220 kez okundu.

TBMM

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Anayasa Komisyonu üyesi Bülent Tezcan ve CHP'li milletvekilleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Altay, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un, anayasa değişiklik teklifinin geneli üzerinde sadece CHP'li 11 milletvekili konuşma yapmışken, kifayeti müzakere önergesini kabul ederek, söz taleplerini yok saydığını öne sürdü.

TBMM'nin, kanunların yapıldığı yer olduğuna işaret eden Altay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanunların hiç çiğnenmeyeceği bir yer varsa orası TBMM, anayasanın çiğnenmeyeceği yer varsa orası da Anayasa Komisyonudur. Pazartesi, bu konudaki hukuk, içtüzük, anayasa, demokrasi mücadelemizi sürdüreceğiz."

"Komisyon İçtüzüğe uygun şekilde bu tartışmayı tamamlasın"

Bülent Tezcan da sadece Anayasa Komisyonunun CHP'li üyeleri olarak değil tüm CHP milletvekilleriyle, bu konuya ne kadar önem verdiklerini göstererek, gece geç vakitlere kadar çalışmalara etkili şekilde katıldıklarını anlattı.

"Bir an önce komisyon özgürce, İçtüzüğe, geleneklerine uygun şekilde bu tartışmayı tamamlasın." diye konuşan Tezcan, anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerine katılıp katılmayacaklarına ilişkin soruya, "O sonraki değerlendirme. Bakacağız. Mücadelenin çok yöntemi var." karşılığını verdi.

Muhabir. Meltem Öztürk

Anayasa mücadelemizi sürdüreceğiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
Elçibey'in doğum günü geniş edebi-kültürel etkinlikle anıldı
"Azerbaycan bayrağından Türklük simgesini kimse kaldıra bilmez!"